Апеляцію олімпійської чемпіонки з бігу Семені подали в суд. Хочуть розглянути перед Іграми-2020

Апеляцію олімпійської чемпіонки з бігу Семені подали в суд. Хочуть розглянути перед Іграми-2020

Апеляцію олімпійської чемпіонки з бігу Семені подали в суд. Хочуть розглянути перед Іграми-2020 AP

Розглядати справу буде європейський суд з прав людини.

Легкоатлетична федерація Південної Африки повідомила про апеляцію, яка була подана в Європейський суд з прав людини щодо "тестостернової справи" олімпійської чемпіонки з бігу Кастер Семені.

Про яку справу йдеться?

  • У 2019 році Світова асоціація легкоатлетичних федерацій прийняла рішення щодо заборони участі Семені у міжнародних змаганнях без прийому спеціальних препаратів для зниження рівня тестостерону.
  • Заборона діє на змагання на дистанціях від 400 метрів до одного кілометру - 30-річна представниця Південної Африки спеціалізується у дисциплінах з бігу на 400 та 800 метрів.

Яка позиція федерації Південної Африки?

У федерації розраховують, що розгляд апеляції відбудеться до Олімпіади-2020. Рішення попередніх апеляцій, які подавалися у Верховний суд Швейцарії та Спортивний арбітражний суд (CAS), були прийняті не на користь Семені.

Дата розгляду справи та рішення Європейського суду з прав людини можуть вплинути на шанси Семені захистити звання олімпійської чемпіонки на Іграх у Токіо. Згідно нових правил, вона не може брати участь у дисципліні з бігу на 800 метрів, у якій завоювала "золото" в 2016 році, не приймаючи спеціальні препарати для зниження рівня тестостерону.

Президент південноафриканської федерації легкої атлетики Алек Скхосана повідомив, що розраховує на терміновий розгляд справи Семені.

"Це було невідкладне питання, а тому подали апеляцію у Європейський суд з прав людини з проханням розглянути її перед Олімпійськими Іграми. Очікуємо, що суд розгляне її як можна скоріше, і це наша позиція. До Ігор залишилося чотири місяці, і не можна сказати, що суд не зможе знайти можливість до цього часу зайнятися цією невідкладною справою".

Яку позицію має Міжнародна організація легкоатлетичних федерацій?

В організації звернули увагу на апеляцію Семені, зазначивши, що продовжують притримуватися своєї позиції. World AthleticsМіжнародна організація легкоатлетичних федерацій вважає, що рішенням заборонити спортсменці участь у бігу без прийому препаратів не порушують її права.

"Впродовж цієї тривалої битви World Athletics завжди стверджувала, що її правила є законними, і що вони є розумними, необхідними засобами забезпечення прав усіх спортсменок на участь у справедливих та рівних умовах. Ці правила відхиляють припущення щодо порушення прав людини відносно будь-якого спортсмена, у тому числі права на гідність та фізичну недоторканність", - зазначили в організації.

Що відомо

  • Кастер Семеня - дворазова Олімпійська чемпіонка з бігу на 800 метрів у 2012 та 2016 роках.
  • У березні 2020-го Семеня заявила, що хоче бігти на Олімпіаді в Токіо дистанцію у 200 метрів. Вона не потребує від легкоатлетки вживання антигормонального препарата.
  • Для участі на Олімпіаді-2020 з бігу на 200 метрів Семеня повинна здобути ліцензію, показавши час 22:80 секунди. Її найкращий результат поки що - 23:49 секунди.
  • В 2021 році Семеня брала участь у забігу на 5000 метрів, у якому фінішувала другою - 16:14.43 хвилини.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів