Міський центр зайнятості у Дніпрі: на яку допомогу можуть розраховувати безробітні та роботодавці

Міський центр зайнятості у Дніпрі: на яку допомогу можуть розраховувати безробітні та роботодавці

Міський центр зайнятості у Дніпрі: на яку допомогу можуть розраховувати безробітні та роботодавці www.facebook.com/mcz.dnipro

Середній вік безробітного у Дніпрі — 41 рік. Такі дані у відповідь на запит Суспільного надали у Дніпровському міському центрі зайнятості. Зазначають, 80% осіб, які перебувають на обліку, мають вищу освіту. Переважна більшість тих, хто нині має статус безробітного, 61% — жінки.

Презентації вакансії для потенційних кандидатів

Як повідомляють у міському центрі зайнятості, в період “жорсткого карантину” у порівнянні з минулими роками статус безробітного отримала рекордна кількість осіб. Так, з 12 березня по 31 липня 2020 року кількість осіб, які були зареєстровані як безробітні, у порівнянні з відповідним періодом 2019 року зросла на 72,3%. Після пом`якшення карантинних обмежень, з серпня 2020 кількість зареєстрованих безробітних поступово зменшується, проте залишається на 25% більше ніж у минулому році, до запровадження карантину.

Протягом 2020 року 6,4 тисячі зареєстрованих безробітних у міському центрі зайнятості отримали роботу, 1 тисяча зареєстрованих — пройшли навчання. Три тисячі роботодавців скористалися допомогою центру, аби знайти необхідного їм фахівця.

“З числа вакансій, заявлених роботодавцями, 48% становлять службові посади, 41% - робітничі професії, 11% - ті, які не потребують кваліфікації”, - йдеться у відповіді міського центру зайнятості.

На початку березня 2021 року, розповідає менеджер з персоналу одного з дніпровських банків Олена Андрєєва, вони також звернулися до міського центру зайнятості, аби закрити вакансію. Шукали фахівця у контакт-центр.

“Ми двічі провели презентацію вакансії для потенційних кандидатів, яких надав центр зайнятості і які зголосилися розглянути нашу пропозицію щодо роботи. У підсумку ми запросили 10 осіб на співбесіду вже безпосередньо до нас. Хтось у процесі відмовився, хтось пристав на більш цікаву для нього пропозицію від іншого роботодавця. Наразі 3 людини проходять у нас навчання, і, ймовірно, в подальшому ми їх оформимо як штатних працівників, якщо в них не зміняться обставини. Ми в них зацікавлені, вони нам потрібні”, - говорить Олена Андрєєва.

Аби отримати статус безробітного, за словами спеціалістів центру зайнятості, громадяни мають подати відповідну заяву особисто під час відвідування центру зайнятості або ж через портал “Дія” (за наявності кваліфікованого електронного підпису). Спеціалісти центру нададуть інформацію про наявні вакансії, допоможуть пройти профорієнтаційні тести, підготувати резюме, пройти співбесіду з роботодавцем. Крім того, зареєстрованим безробітним пропонують підвищити кваліфікацію або ж пройти курси з засвоєння нових навичок, пройти стажування у роботодавця.

Черги, багато паперової роботи і надто тривалі курси

Дніпрянка Дар`я після звільнення у грудні минулого року, не маючи “Дії”, вирішила подати документи особисто, але вирушивши за адресою, який видав їй пошук у інтернеті, була здивована.

“Мені видало адресу на Лівому березі, я поїхала туди, але виявилося, що за вказаною адресою центру зайнятості нема, і що він вже давно переїхав на Правий берег. Коли приїхала — побачила чергу. Вистояла, подала документи”, - розповідає жінка.

Дар`я каже, у центрі зайнятості їй запропонували бухгалтерські курси. Вона погодилася би їх пройти, якби не кілька “але”.

“Навчання триває 8 місяців, щодня з 8 до 17 години, крім вихідних. Вважаю, що це задовго, тим більше, що я маю певний досвід, знаю як працювати з таблицями і у програмі 1С. По-друге, у мене мала дитина, я маю її відвести у школу на 8:15, забрати потім”, - говорить зареєстрована безробітна.

Окрім того, жінка зауважує: обов`язкове відмічання у центрі зайнятості теж має певні нюанси.

“Якщо я, наприклад, не зможу у призначений день, то маю повідомити про це заздалегідь і потім надати якусь довідку, яка підтверджує причину того, що я не змогла відмітитися. Але життєві ситуації різні бувають. Наприклад, через сімейні обставини я не зможу бути присутня, дитину потрібно на тренування відвезти. То яку мені довідку надавати в такому разі? А не відмітишся — далі не нараховуватимуть виплату”, - говорить Дар`я.

Жінка додає: спеціалісти центру зайнятості роблять багато паперової роботи, хоча те саме можна робити і в електронному форматі. І ті самі відмічання призначати онлайн, і якимось чином розводити відвідувачів у часі, аби не було черги, тим більше під час карантину.

Дар`я і далі перебуває на обліку у міському центрі зайнятості, і разом з тим, намагається самостійно знайти роботу.

Читайте також

У Черкасах на одну вакансію 24 безробітних

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди