Наомі Осака програла уперше за 13 місяців. Її 23-матчева переможна серія закінчена AP Images

Перша поразка з лютого 2020 року.

23-річна японська тенісистка Наомі Осака вилетіла у чвертьфіналі турніру WTA 1000 в Маямі. Друга ракетка світу в двох сетах програла представниці Греції Марії Саккарі - 0:6, 4:6.

Загалом матч тривав 69 хвилин, за які Осака змогла зробити 5 віннерів та 23 невимушені помилки. Для порівняння - у суперниці по 22 м'ячі за кожним з показників.

Для Наомі Осаки - це перша поразка з 7 лютого 2020 року, коли вона поступилася іспанці Сарі Соррібес Тормо у матчі Кубка Біллі Джин Кінг (тоді 0:6, 3:6). З того моменту японка вигралаВраховані тільки матчі, які відбулися. Зняття Наомі чи суперниць до гри - не враховані. 23 матчі поспіль - це була одна з найдовших серій в жіночому тенісі з 2000 року.

Що пішло не так у матчі для Осаки

До чвертьфіналу японка провела в Маямі усього два матчі - обидва виграла з рахунком 2:0 (перший раунд пропускала, ще одна суперниця знялася). Відповідно, Осака мала б бути свіжішою напередодні гри. Однак усе пішло не так з перших розіграшів.

У першому сеті Наомі не змогла зробити жодного віннера та виграла сумарно тільки 8 очок. Саккарі забрала цей сет за 21 хвилину - у японки не виходило абсолютно нічого.

У другій партії ситуація вирівнялася: Осака повела з брейком, 3:0, але не змогла зрештою втримати перевагу. У Наомі були дуже великі проблеми з першою подачею - усього 41% влучань. Відпвідно, Марія активно і агресивно атакувала на прийомі - японка виграла лише 45% м'ячів на своїй подачі.

"Відчувала, що я не граю добре упродовж усього турніру. Я не могла знайти свій ритм, ментально мені було дуже складно грати проти справді сильних тенісисток, демонструючи теніс низького рівня", - заявила Осака після матчу.

Осака та серія 23 перемог поспіль - скільки тривало

Переможна серія 23-річної японки тривала більше року - між двома поразками Наомі неповних 14 місяців (7 лютого 2020 - 31 березня 2021). За цей проміжок часу Осака виграла два турніри Великого шолому. І, власне, це єдині турніри, які виграла японка: ще двічі вона знімалася зі змагань у фіналі та півфіналі.

Такі виступи дозволили Наомі впритул наблизитися до повернення на вершину світового рейтингу, однак свій шанс у Маямі вона втратила - виліт у чвертьфіналі разом з проходом Ешлі Барті до півфіналу (зіграє проти Еліни Світоліної) не дадуть японці повернутися на №1.

І хоча 23-матчева переможна серія закінчилася, Наомі увійшла в історію. Її стрік - у топ-10 найдовших у жіночому тенісі з 2000 року. І вона лише п'ята тенісистка, яка виграла таку кількість матчів поспіль за останні 20 років.

Найдовші переможні серії у жіночому тенісі з 2000 року (за спортсменками)

• Вінус Вільямс - 35 матчів (2004 рік)
  • Серена Вільямс - 34 матчі (2013)
  • Жюстін Енен - 32 матчі (2007-2008)
  • Вікторія Азарєнка - 26 матчів (2012)
  • Наомі Осака - 23 матчі (2020-2021)

• Півфінали турніру в Маямі: Ешлі Барті - Еліна Світоліна, Б'янка Андреєску - Марія Саккарі.
  • Наомі Осака залишиться другою ракеткою світу, незалежно від результату цього турніру.
  • Осака планує відіграти повний грунтовий сезон. Її участь в матчі проти України в Кубку Біллі Джин Кінг ймовірна.
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт