Водії швидкої допомоги, з різних міст Донеччини, отримали освіту екстреного медичного техніка

Водії швидкої допомоги, з різних міст Донеччини, отримали освіту екстреного медичного техніка

Водії швидкої допомоги, з різних міст Донеччини, отримали освіту екстреного медичного техніка Суспільне Донбас

У Бахмутському медичному коледжі 20 водіїв швидкої допомоги отримали свідоцтва про здобуття освіти екстреного медичного техніка. Таку спеціальність в Україні запровадили вперше. Навчалися слухачі за гроші ПРООН.

Спеціальність екстреного медичного техніка, як помічника фельдшера, запровадили під час реформи екстреної допомоги. 31 березня, вперше в Україні, такий документ про освіту отримали водії швидкої допомоги Донеччини.

Водії швидкої допомоги з різних міст Донеччини отримали освіту екстреного медичного технікаСуспільне Донбас

Водії швидкої допомоги з різних міст Донеччини отримали освіту екстреного медичного техніка

Водій швидкої допомоги з Торецька Олександр Федін розповів Суспільному, що після навчання водії зможуть допомагати фельдшерам як дипломовані спеціалісти.

"У практиці ми тепер зможемо серцево-легеневу реанімацію робити, допомагати нашим фельдшерам, при травмі так же шинувати й різні маніпуляції", — каже Олександр.

За словами водія швидкої допомоги зі Слов’янська Віталія Грищука, він вдячний інструкторам за те, що навчили й отримав нову професію.

Директорка Бахмутського медколеджу Наталя Красножон повідомила Суспільному, що 20 водіїв швидкої, із різних міст Донеччини, навчалися на екстреного медичного техніка впродовж трьох місяців, без перерви на основній роботі.

"За ці 300 навчальних годин ми повинні були навчити водіїв швидкої наданню екстреної медичної допомоги з усіх дисциплін: внутрішні хвороби, хірургія, педіатрія, акушерство і гінекологія", — пояснює Наталя Красножон.

Водії швидкої допомоги з різних міст Донеччини отримали освіту екстреного медичного технікаСуспільне Донбас

Навчальна аудиторія

Завідувачка практичного навчання Бахмутського медколеджу Ганна Вяла розповіла Суспільному, що теоретичну частину, через карантин, слухачі освоювали дистанційно, практичну — у навчальній аудиторії.

"Дефібрилятори – ось один, другий. Це – повно ростовий манекен для відпрацювання навичок транспортування пацієнта, допомоги при травмах, переломах, ноші, комплект вакуумних шин", — говорить Ганна Вяла.

Для навчання серцево-легеневій реанімації є спеціальний манекен. Засвоїти навички видалення стороннього предмета із дихальних шляхів допомагає спеціальний жилет – все це купили за гроші ПРООН.

За словами спеціалістки з охорони здоров’я ПРООН Катерини Островської, технічну й фінансову підтримку надала ПРООН.

"ПРООН на всіх етапах здійснювала і підтримку і технічну, закупівлю обладнання у вигляді манекенів для тренувань у вигляді комп’ютерного обладнання, а також фінансування саме цього навчання", — зазначила Катерина Островська.

З 1 квітня навчання розпочнеться у водіїв швидкої з Луганщини.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди