У межах акції "Серце до серця" в Сумах збиратимуть гроші на обладнання для немовлят

У межах акції "Серце до серця" в Сумах збиратимуть гроші на обладнання для немовлят

У межах акції "Серце до серця" в Сумах збиратимуть гроші на обладнання для немовлят Суспільне Суми

16-та благодійна акція "Серце до серця" стартує 1 квітня на Сумщині. Її цьогорічне гасло – "Здорові немовлята", а на зібрані гроші планують закупити обладнання для новонароджених.

Майже 43 мільйони гривень – таку суму волонтери загалом зібрали під час акції "Серце до серця" за 15 років існування. Закуплене медичне обладнання позначають штрих-кодами та передають лікарням з умовою, що всі діти обслуговуватимуться на ньому безкоштовно.

2020 року волонтери не закуповували обладнання, тож цього року стартують із сумою, зібраною торік – 130 тис. грн. Допомагати будуть відділенню інтенсивної терапії новонароджених в Сумській обласній дитячій лікарні.

Цьому відділенню в перший рік проведення акції вже закуповували аудіометрАудіометр - прилад для вимірювання гостроти слуху. Зараз з його допомогою в відділенні малюкам роблять скринінг слуху. До 2020 року цей прилад був єдиний в області.

У 2010 році відділенню придбали дві лампи фототерапіїФототерапія - метод лікування при жовтяниці новонароджених. Це опромінювання тіла спеціальним блакитним світлом з певною довжиною хвилі., які працюють донині, розповіла завідувачка відділенням Людмила Юсюк.

"На сьогодні є нагальна потреба – системи для подачі кисню на сучасному рівні, щоб кисень був зволожений і підігрітий. Таких систем потрібно мінімум 3, вартість кожної – близько 34 000 грн", – говорить лікарка.

У 2019-му році на гроші, зібрані від акції, купили обладнання в кардіологічне відділення. Наприклад, монітор пацієнта необхідний, щоб слідкувати за життєвими функціями організму. Також придбали пульсоксиметри, тонометри і холдери – для вимірювання артеріального тиску і зняття кардіограми.

"Холдер артеріального тиску дуже важливий, особливо для обстеження підлітків, тому що він допомагає виявити коливання тиску і підібрати лікування гіпертензії. Добовий моніторинг ЕКГ допомагає виявити порушення серцевого ритму, навіть приховані, і допомагає зрозуміти, чи потрібно цю аритмію лікувати і як саме лікувати", – розповіла лікарка-кардіолог Марія Оношко.

Обладнанням, придбаним у межах акції у 2017-му, нині користуються і пацієнти офтальмологічного відділення, розповідає лікар Андрій Бражник.

"У середньому кожен з окулістів нашого кабінету приймає близько 20 хворих. Майже кожен із цих хворих має бути досліджений з допомогою щільової лампи або біомікроскопу і більша частина з них досліджується з допомогою кератоавторефрактометраКератоавторефрактометр - це прилад, який дозволяє визначити будову ока і допомагає більш точно підібрати окуляри, контактні лінзи, штучний кришталик. Кабінет охорони зору потребує новий набір лінз оптичної корекції, офтальмоскопи, сучасний комп’ютерний периметр був би нам дуже важливий", - сказав він.

Через карантин, цьогоріч акція триватиме з 1 квітня по 30 вересня, щоб всі заплановані заходи відбулися, розповіла організаторка акції на Сумщині Крістіна Сахно.

"Хотілось би дочекатися гарної погоди та провести заходи на відкритих локаціях: музичні вечори, арт-вечори, марафони. Більш зосереджені ми на соцмережах, будемо проводити там аукціони та марафони, але хочеться провести заходи й на відкритій місцевості", – сказала організаторка.

Що відомо

  • У квітні 2019 року Суспільне розповідало про благодійний квест в рамках акції "Серце до серця".
  • Тоді збирали гроші на добовий монітор артеріального тиску та монітор пацієнта для Сумської обласної дитячої лікарні.
  • У лютому 2019 року до обласної дитячої лікарні передали імпедансний аудіометр, або імпедансометр. Купили його за гроші, зібрані під час благодійної акції "Серце до серця -2018".  Апарат призначений для визначення стану середнього вуха при запальних процесах вуха.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди