Коксовому заводу у Харкові дали дозвіл на викиди на сім років

Коксовому заводу у Харкові дали дозвіл на викиди на сім років

Уточнено
Коксовому заводу у Харкові дали дозвіл на викиди на сім років
Суспільне Харків

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України дозволило коксовому заводу "Новомет" у Харкові викидати забруднюючі речовини в атмосферу впродовж семи років.

Завод отримав дозвіл 5 березня, повідомив Суспільному один з лідерів ініціативної групи проти роботи коксового заводу Олександр Константінов.

За його словами, про це стало відомо з відповіді на звернення харків'янки, яка живе в районі заводу.

"Одночасно повідомляємо, що 05.03.2021 ТОВ "Коксовий завод "Новомет" отримав дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами [...] (термін дії 7 років), — йдеться в документі.

Коксовому заводу у Харкові дали дозвіл на викиди на сім років

На думку Констянтінова, завод отримав дозвіл незаконно. Жителі району намагаються з'ясувати, де і коли проводилися громадські слухання, які, за законом, мають організовувати для отримання дозволу.

"Вони казали на засіданні робочої групи, що вони подали пакет документів до Міндовкілля на отримання цього дозволу, але за законом вони повинні були провести слухання громади. Я зараз питав у юристів: те, що справа перебуває у суді, чи має це якийсь стосунок до отримання цього дозволу? Юристи сказали, що жодного стосунку не має. І ми можемо ставити запитання, коли і де проводилися ці слухання", — сказав Константінов.

Що відомо

  • Проти коксового заводу у Харкові регулярно відбуваються акції протесту.
  • Восени 2020 року екоінспекція перевіряла підприємство і виявила наднормовий викид забруднюючих речовин, а також відсутність виробничого контролю за охороною атмосферного повітря. На цій підставі спеціалісти нарахували збитки у розмірі 3 368 399 гривень.
  • Державна екологічна інспекція у Харківській області просила суд застосувати до Коксового заводу "Новомет" заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), оскільки у підприємства немає дозволів на викиди.
  • Суд першої інстанції вирішив, що підприємство має тимчасово зупинити діяльність з виробництва коксу та кам'яновугільної смоли "до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів".
  • Керівництво заводу подало апеляційну скаргу. Її розглядає Другий апеляційний адміністративний суд.
  • На сесії міськради 24 лютого депутати підтримали звернення до центральних органів влади, в якому просять взяти ситуацію із забрудненням повітря коксовим заводом під контроль та "вжити заходів".
  • 24 березня директору коксового заводу у Харкові оголосили підозру за статтею "Забруднення атмосферного повітря".

На початок