"Журналісти перестали говорити правду". Бородянський пояснив необхідність нової Асоціації медійників

"Журналісти перестали говорити правду". Бородянський пояснив необхідність нової Асоціації медійників

"Журналісти перестали говорити правду". Бородянський пояснив необхідність нової Асоціації медійників Original

Створення Асоціації професійних журналістів має дати змогу самим журналістам слідкувати за діяльністю колег і забезпечувати дотримання етичного кодексу.

Про це сказав міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський в ефірі "Зворотного відліку" на Суспільному.

"У нас у всіх є претензії до деяких журналістів, які працюють не за стандартами. Головне завдання журналіста — говорити правду. Ми забули про це в нашій країні. У нас журналісти перестали говорити правду. Ми створюємо систему, в якій є можливість відділити журналістів, які говорять правду, від журналістів, які говорять не говорять правду. Причому не державою розділити, а самими журналістами", — каже міністр культури.

За його словами, нині такі організації, зокрема Незалежна медіа-профспілка, не працюють.

Про Асоціацію

Відповідно до законопроєкту, передбачається створення Асоціації в рамках журналістського самоврядування, завдання якої – стежити за дотриманням професійної етики та стандартів. У законі її називають самоврядною організацією.

Професійний статус журналіста буде підтверджуватися наявністю єдиної прес-карти, яка визнається державою. При цьому статус може припинятися при порушенні Кодексу професійної етики. Кодекс розроблятиме Асоціація.

Асоціація створюється на установчих зборах, але, хто скликає збори, не зазначається. На установчі збори мають прибути по три журналісти від різних об'єднань. У законопроєкті прописано, що Асоціація функціонує, зокрема, за рахунок вступних, щорічних та добровільних внесків її членів. Крім того, у документі зазначені вимоги до членів Асоціації. І якщо журналіст їм відповідає, то йому не можуть відмовити у членстві.

Як відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди