Профспілки Франківщини вийшли на мирну акцію проти законопроєкту "Про працю"

Профспілки Франківщини вийшли на мирну акцію проти законопроєкту "Про працю"

Профспілки Франківщини вийшли на мирну акцію проти законопроєкту "Про працю"

На мирну акцію проти законопроєкту "Про працю", на площу перед адмінбудинком, вийшли близько 2 000 представників 20 профспілкових організацій Прикарпаття. Про це повідомив голова Ради профспілок області Ігор Басюк. За його словами, люди знову вимагають у президента та Кабміну скасувати цей законопроект № 2708 та не порушувати трудові права людини.

Учасники протесту зібрались близько 14 години. Люди із плакатами в руках та прапорами вимагають відкликати з Верховної Ради законопроєкт "Про працю".

Учасник акції, голова профспілки Долинського газопереробного заводу Зеновій Грицей каже, що попередній трудовий кодекс людей влаштовував: "Робітники захищені, і зарплати нормальні давали, і профспілки захищають працівників. А от у новій редакції цього законопроєкту ми абсолютно не бачимо цих речей. Є роботодавець і є найманий працівник, який не має ніяких прав абсолютно. Найперше ми хочемо, щоб наші можновладці подумали про людей, а не тільки про олігархів і про роботодавців. Є у нас маса людей, яких просто викинуть на вулицю і які поїдуть за кордон".

Ірина Білянська працює викладачкою у Прикарпатському національному університеті. На акцію прийшла із своїми двома дітьми. Разом на повітряні кульки повісили вимоги до влади. Каже, боїться, що після ухвалення законопроєкту доведеться їхати за кордон: "Матері не будуть мати таких прав, їх зможуть звільняти. Тому ми прийшли підтримати цю акцію. Я б хотіла, щоб наші права не ущемлялися, щоб наші конституційні права дотримувались, тому я прийшла з дітками".

"Хочуть з нас зняти відсотки за шкідливі умови праці, хочуть зняти за вислугу років, принизити нас. Взагалі наша професія не оцінюється державою. Ми хочемо боротися за гідну зарплату і за нормальне ставлення до нас, медиків", – вимагає на цій акції підвищення зарплат та гідних умов праці реанімаційна медсестра психоневрологічної лікарні № 3 Ярослава Павлів.

Якщо влада проігнорує вимоги працівників, люди організують всеукраїнські страйки.

"Ми абсолютно не заперечуємо те, що потрібно вносити зміни, реформувати трудове законодавство, підводити його під ті економічні умови, соціально-політичні, які є сьогодні в Україні", – каже голова ради профспілок Івано-Франківської області Ігор Басюк. Він вважає, що такі законопроекти мають обговорюватися на рівні всього суспільства.

"Відпустки погіршуються, те що можна звільнити людину по завершенню декретної відпустки, погіршуються умови для молодих людей, бо вони не зможуть конкурувати із тими, в кого цей досвід є, в нас руйнується вітчизняне товаровиробництво", додає Ігор Басюк.

За інформацією заступника начальника міського відділу поліції Леоніда Гончарука, на акцію вийшли 1 200 людей.

16 січня у Києві відбулося всеукраїнське профспілкове віче. Як повідомив Ігор Басюк, тоді участь у заході взяли 11 представників з Прикарпаття. Люди вимагали відкликати законопроєкт "Про працю". У разі ухвалення документа, члени організацій вирішили організовувати протестні акції.

Авторка: Ольга Клим

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди