«Дуже складно без лікаря»: в одній із громад на Полтавщині п’ять років немає сімейного лікаря

«Дуже складно без лікаря»: в одній із громад на Полтавщині п’ять років немає сімейного лікаря

«Дуже складно без лікаря»: в одній із громад на Полтавщині п’ять років немає сімейного лікаря
Суспільне Полтава

Жителі чотирьох сіл Михайлівської громади п’ять років без сімейного лікаря. Аби отримати медпослуги, доводиться долати близько 30 кілометрів, каже сільський голова Микола Коляндра. Це тому що не можуть знайти працівника. Торік у громаді збудували та облаштували нову амбулаторію за 6 мільйонів гривень, проте посада лікаря досі вільна.

У центрі села Михайлівка новозбудована амбулаторія сімейної медицини. Торік її облаштували меблями, підключили електрику та Інтернет.

"Загальна вартість приблизно 6 мільйонів, 1 мільйон гривень сільська рада надала. Але потім нам ці гроші повернулися, держава будувала за свої", — розповідає сільський голова Михайлівської громади Микола Коляндра.

Бракує тут лише обладнання та сімейного лікаря, який би приймав пацієнтів. Аби отримати медичні послуги, місцеві їздять до Машівки – колишнього райцентру. А це майже 30 кілометрів по розбитій дорозі, каже Олена Лакатош.

Амбулаторію збудували та облаштували за 6 мільйонів гривень
Амбулаторію збудували та облаштували за 6 мільйонів гривень. Суспільне Полтава

"У нас автобуси дуже рідко їздять – коли їздять, коли ні, то нам доводиться шукати машину. Своєї машини у нас немає, ми наймаємо. Але це великі гроші, щоб дитину відвезти до лікаря. А лікар може ще в Полтаву послати. Нам дуже складно без лікаря", —говорить жителька Михайлівської громади Олена Лакатош.

Жителі Михайлівки та ще чотирьох прилеглих сіл медичну допомогу отримують у місцевому фельдшерсько-акушерському пункті або в амбулаторії у селі Жирківка. Та працюють у цих закладах лише медсестри.

Бракує обладнання та сімейного лікаря
Бракує обладнання та сімейного лікаря. Суспільне Полтава

"В амбулаторії ми виконуємо призначення сімейних лікарів. Тобто, крапельниці, уколи, перев’язки", розповідає медсестра амбулаторії у селі Жирківка Валентина Рогова.

Оглянути дворічну доньку до Михайлівського фельдшерсько-акушерського пункту привела Ольга Дячок. Зазвичай, говорить, змушені їхати у Машівку або Полтаву.

"Дороги страшні і черги. Просто щоб поїхати дитину показати, щоб послухали, подивилися, чи просто потрібно до педіатра, там є черги, є діти з температурою. І це ж записувати потрібно, без запису не приймають", — каже жителька Михайлівської громади Ольга Дячок.

Новозбудована амбулаторія сімейної медицини
Новозбудована амбулаторія сімейної медицини. Суспільне Полтава

Щодня у Михайлівському ФАПі приймають більше двох десятків людей. За головну тут медсестра з 20-річним стажем Тамара Свистун.

"Ми всі медсестри і практики в нас багато, але без лікаря ніяк. Доводиться виконувати все: і виклики на дому, і патронаж дітей, і денний стаціонар (крапельниці, уколи), і лікувати різні травми. Які профілі є лікаря, все виконуємо", — розповідає завідувачка фельдшерсько-акушерського пункту в Михайлівці Тамара Свистун.

Сімейного лікаря у Михайлівці немає майже 5 років. Голова громади каже, що медику готові надати житло, є службовий автомобіль.

Жителі отримують медичну допомогу у місцевому фельдшерсько-акушерському пункті
Жителі отримують медичну допомогу у місцевому фельдшерсько-акушерському пункті. Суспільне Полтава

"Проблема з лікарем у нас так і залишилася. Ми надавали інформацію на різні сервіси, на різні сайти, де тільки можна, і по соціальних мережах, потребу свою", — каже сільський голова Михайлівської громади Микола Коляндра.

За словами Миколи Коляндри, обов’язок шукати лікаря в амбулаторію покладений саме на місцеве самоврядування.

"Якщо немає такого лікаря, то територіальній громаді в особі голови треба вести перемовини із головним лікарем центру ПМСД про те, щоб, можливо, через день робити виїзди для того, щоб допомагати людям. Повинна бути мотивація: пропозиція щодо заробітної плати, житла і так далі. Лікар повинен знати, що якщо він буде працювати в якомусь селі, у нього буде житло, заробітна плата", — говорить заступник керівника обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

Амбулаторія у Михайлівці розрахована на двох сімейних лікарів. Це для обслуговування двох тисяч жителів.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди