Більше 7 тисяч жителів Тернопільщини мають електронні трудові книжки

Більше 7 тисяч жителів Тернопільщини мають електронні трудові книжки

Більше 7 тисяч жителів Тернопільщини мають електронні трудові книжки
УНІАН

Більше 7 тисяч жителів Тернопільщини на сьогодні мають електронні трудові книжки. Загалом в області потрібно перевести в електронний формат понад 400 тисяч трудових книжок. Про це розповів начальник відділу з дотримання законодавства про працю управління Держпраці області Ігор Хаварівський.

За його словами, наразі дійсними будуть обидва варіанти: паперовий та електронний.

62-річна Галина Левчик працює інспекторкою військово-облікового столу Великогаївської громади з 2001 року. Жінка каже, що має майже 40 років трудового стажу:

"Мені здається, що паперова книжка залишається і в жодному разі нікуди не зникне. А електронна трудова книжка – може трапитися збій якийсь в комп’ютері, але я би мала бажання, щоб була і така паперова книжка, а також і в електронному вигляді. Воно було би практичніше, а люди були би застрахованими".

Начальник відділу з питань дотримання законодавства про працю управління Держпраці області Ігор Хаварівський розповів, що зміниться для робітників після впровадження електронних трудових книжок:

"Працівник буде бачити прозоро свою діяльність, він зможе побачити, які податки за нього платить роботодавець, яка в нього реальна заробітна плата. Чи з вини працівника, чи з вини роботодавця губиться цей паперовий носій. Трудову книжку відновити дуже складно. Це треба працівнику до кожного роботодавця підійти, щоб він вносив у дублікат трудової книжки ці записи".

Також Ігор Хаварівський розповів про зміни, які чекають на роботодавців після впровадження електронних трудових книжок:

"Працівник може мати одну, дві, п’ять трудових книжок. Якщо його звільнили за якісь нехороші речі, робітник може ту трудову книжку вдома поставити на поличку, а прийти до нового роботодавця з новою трудовою книжкою. А тут роботодавець може прослідкувати всю трудову діяльність".

Начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів пенсійного фонду області Олександр Томчук каже, що внести дані до електронної трудової книжки можна самостійно:

"Людина попередньо відсканувавши свою трудову книжку завантажує її на портал, підписує своїм кваліфікованим електронним підписом. Ця інформація потрапляє у звернення до пенсійного фонду, де працівники вже опрацьовують".

Раніше, щоб вийти на пенсію, люди мали особисто звернутися в пенсійний фонд із трудовими книжками. З цифровою книжкою пенсію нараховуватимуть автоматично.

Нагадаємо, 5 лютого Верховна Рада ухвалила законопроєкт про перехід на електронні трудові книжки. 4 березня президент підписав закон. У дію він вступить 10 червня цього року. Змінити паперову трудову книжку на електронну потрібно до 2026 року.

Що відомо

На початок