Рівнянка не розуміє, чому МСЕК вимагає перевіряти інвалідність сина

Рівнянка не розуміє, чому МСЕК вимагає перевіряти інвалідність сина

Рівнянка не розуміє, чому МСЕК вимагає перевіряти інвалідність сина

Рівнянка Вікторія Рибальченко нарікає на роботу обласної медико-соціальної експертної комісії. За її словами, там затягують з встановленням групи інвалідності її сину після того, як йому виповнилося 18 років. До цього він мав статус дитини-інваліда через невиліковну хворобу.

Жінка стверджує, що подала до обласної МСЕК усі необхідні документальні підтвердження, але комісія направила сина на додаткове обстеження у Вінницю.

Рівнянка не розуміє, чому МСЕК вимагає перевіряти інвалідність сина

Вікторія Рибальченко демонструє заключення, видане її синові наприкінці минулого року. На момент його отримання Стефанові ще не було 18 років і він мав статус дитини-інваліда. У кінці грудня він став повнолітнім.

Рівнянка Вікторія Рибальченко:

– Коли синові настало 18 років, ми перейшли у дорослу МСЕК для того, щоб отримати знову інвалідність. При системній склеродермії чітко прописано, що є підстави, аби мати інвалідність. Протягом трьох місяців збирали купу папірців, підтверджень, це тяганина, бюрократія. Нас послали у міську МСЕК. Там засумнівалися, вони вирішили... я не знаю, що вони вирішили, але направили в обласну МСЕК. Там лікарі почали сміятися: ми не бачимо підстав, а між собою почали з'ясовувати, що то взагалі за хвороба. Тобто, я сумніваюся у кваліфікації наших лікарів.

Комісія обласної медико-соціальної експертної комісії направила сина пані Вікторії на підтвердження діагнозу до вінницьких експертів. Жінка з цим незгідна. Додає:

– Вчора зайшла до головного лікаря, і мені знову сказали, що я їх неправильно зрозуміла, що мені хочуть допомогти, бо вони, виявляється, написали у Вінницю, що моїй дитині належить третя група інвалідності, але я маю ще раз перевірити. Я не розумію: якщо належить, то для чого мені у Вінниці перевіряти?

Разом з Вікторією Рибальченко ми пішли до головної лікарки обласної МСЕК. Ольга Смолярчук пояснила, що при отриманні у 18 років групи інвалідності законодавство не таке лояльне, як до дітей-інвалідів.

Головна лікарка обласної МСЕК Ольга Смолярчук:

– Комісія діяла у правовому полі, абсолютно законно, за його згодою, у той же день відправили документи. Ми не просто скеровуємо, ми відправляємо медико-експертну справу в інститут. Це є вища інстанція.

– А чому ви сумніваєтеся у рішенні Києва, що хворобу вилікували? (запитує Вікторія Рибальченко)

– При чому тут рішення Києва? То є клініцисти, а це є експертиза. Комісія повністю діяла у правовому полі.

– Але в Рівному теж можна було дати групу? (запитує Вікторія Рибальченко)

– За наявності чітких підстав можна, ми і тут написали, що думка комісії "3 група інвалідності".

Наразі Вікторія Рибальченко вирішує, чи їхати з сином до Вінниці. Інший варіант – звернутися у МСЕК при Міністерстві охорони здоров'я, яка є найвищим органом, що може вирішити це питання. Але, як каже жінка, це знову затягування часу.

Автор: Руслан Савуляк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди