Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Додаток для коротких відео TikTok став причиною несподіваного зльоту продажів книг в англомовних країнах. Все завдяки дівчатам-тіктокеркам, які діляться на платформі враженнями щодо прочитаних книг під хештегом #BookTok. Про новий тренд розповідає The New York Times.

Тіктокерки вдаються до різних стратегій: одні роблять короткі презентації прочитаних книг; інші знімають себе в процесі читання; треті розповідають про емоції, які викликала у них книга; четверті плачуть на камеру, якщо фінал історії виявився дуже сумним.

За словами директорки з формування асортименту мережі книжкових магазинів Barnes & Noble Шеннон Девітт, блогерки не бояться бути щирими та не ховають емоції. Це чіпляє інших користувачів і призводить до створення цілої низки коротких роликів. "Ми не бачили таких божевільних продажів – я маю на увазі десятки тисяч примірників на місяць – від жодної іншої медіаплатформи", – розповідає Девітт.

Видавці та навіть окремі автори почали надсилати найбільш популярним тіктокеркам безплатні екземпляри своїх книг з проханням розповісти про них або навіть пропозиції про проведення рекламної кампанії на комерційній основі.

Увагу користувачів хештегу #BookTok привертають не тільки новинки, але й класика і твори, пік популярності яких пройшов кілька років тому. Так, роман Мадлен Міллер "Пісня Ахілла" (The Song of Achilles) вийшов у 2012 році та був тепло сприйнятий читачами. Проте бестселером книга стала після того, як 8 серпня минулого року користувачка з Лос-Анджелеса написала, що "ця книга змусить вас розплакатися". Вже 9 серпня був зафіксований сплеск його продажів. Відео переглянули понад 6 млн разів.

До нього приєдналися й інші тіктокерки. Так, 20-річна @aymansbooks опублікувала короткий ролик: спочатку вона показує обкладинку книги, потім вона ж ридає в камеру і відкидає книгу, а напис на екрані свідчить: "І ось я закінчила її читати (драматичні крики та ридання)". Наразі "Пісня Ахілла" розходиться у США по 10 тис. примірників на тиждень – книга стала третьою в списку бестселерів в Нью-Йорку.

Сервіс для створення і перегляду коротких відеороликів TikTok була запущена китайською компанією "ByteDance" у 2018 році та відтоді набув широкої популярності. Сьогодні додаток налічує близько 1 млрд користувачів зі 150 країн. За межами Китаю понад половини користувачів ще не досягли 24 років.

Читайте також

Як TikTok змінює музичну індустрію світу та впливає на результати "Греммі"

Що таке TikTok. Нова соцмережа, яка спричиняє миттєву залежність

Як стати блогером, якщо тобі за 40. Покрокова інструкція

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше