Жителі села Підгайці Кропивницького району протестували проти будівництва асфальтобетонного заводу

Жителі села Підгайці Кропивницького району протестували проти будівництва асфальтобетонного заводу

Жителі села Підгайці Кропивницького району протестували проти будівництва асфальтобетонного заводу

Майже сотня жителів села Підгайці Кропивницького району протестували проти будівництва асфальтобетонного заводу. За словами організатора акції Сергія Арделяна, будівництво на околиці села не влаштовує його жителів та порушує екологічні норми. Голова об’єднаної територіальної громади, в яку входить село Підгайці Сергій Левченко говорить - завод будує підприємство "Тарон" і в нього є всі необхідні дозволи.

Жителі села зібралися на протест біля огородженої парканом території, на якій будується асфальтобетонний завод. Туди їх не пускав охоронець.

Сергій Арделян каже: у Підгайцях живуть понад дві тисячі людей, з ними власники заводу не обговорювали будівництво. "Будівельного паспорту немає, громада села не знала, що тут будували. Зрозуміли тільки після того, як вони поставили асфальтобетонну установку, яка ще й була у використанні. Вона родом з вісімдесятих років минулого століття. І говорити про якісь нові технології сучасного очищення – мова про це не може йти у принципі. Передбачається не менше тисячі метрів від об’єкту до будинків людей і їх ділянок. І тут у нас річка Малайка, яка впадає у Інгул. У випадку якихось ситуацій аварійних, може бути викид у річку шкідливих матеріалів, які використовуються для виготовлення асфальтобетонної суміші – а це екологічна катастрофа", - каже Сергій Арделян.

Будинок Дмитра Лук’яненка найближче до ділянки на якій будують завод. "Мене хвилює те, що відходи від заводу будуть падати на подвір’я, на городину, на дерева, в річку, яка знаходиться за двісті метрів від мене", - каже чоловік.

Голова об’єднаної територіальної громади Сергій Левченко говорить: у підприємства "Тарон" є всі необхідні дозволи на будівництво заводу. Каже, підтримує його відкриття, бо це дасть громаді нові робочі місця: "Проходила процедура відведення земельної ділянки, процедура зміни цільового призначення земельної ділянки, розробки детального плану. Процедура оцінки впливу на екологію, а також процедура отримання самого проєкту на будівництво та отримання дозволу на його будівництво".

Виконроб підприємства, яке будує біля Підгайців асфальтобетонний завод Олександр Жилка показує дозвіл державної архітектурно-будівельної інспекції на проведення робіт: "Видається дозвіл на обладнання, яке ми використовуємо. Тобто все, що по проєкту розраховано має бути екологічним, воно все робиться згідно проєкту, згідно будівельних норм".

За словами керівниці обласного департаменту екології Антоніни Хомич, підприємство заздалегідь повідомило жителів села про будівництво заводу. Показує фотографії оголошень: "Повідомлення були розміщені на громадських зупинках в селищі щодо даного будівництва. Але протягом двадцяти робочих днів жодного звернення від громадськості до департаменту не надходило. З інформації, яка надана Кіровоградською райдержадміністрацією, маємо, що об’єкт розташований на відстані двадцять сім метрів - дотримується вимога природоохоронного законодавства. Щодо санітарно-захисної зони, то вона встановлена для даного об’єкту на відстані тисяча метрів".

Антоніна Хомич говорить, що наразі отримали звернення від жителів Підгайців. В звернені заявляється, що об’єкт розташований ближче, ніж двадцять п’ять метрів до прибережно-захисної смуги. Перевірка, за допомогою якої з’ясують відстань від заводу до будинків жителів села триватиме до кінця лютого.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди