У Барселоні провели наймасштабніший концерт з початку пандемії – це був експеримент уряду

У Барселоні провели наймасштабніший концерт з початку пандемії – це був експеримент уряду

У Барселоні провели наймасштабніший концерт з початку пандемії – це був експеримент уряду AP

27 березня в Барселоні провели експериментальний концерт місцевої групи Love of Lesbian. 5 тисяч осіб одночасно перебували в залі "Палау Сант Жорді" в масках, але без дотримання соціальної дистанції. Число стало рекордним для подібних заходів в Європі з початку пандемії – повідомляє The Guardian.

Завдання експерименту – показати, що в епоху COVID-19 можна організовувати безпечні концерти. При цьому в Іспанії досі заборонено збиратися компаніями понад четверо осіб.

На території розгорнули польові госпіталі, де відвідувачі здавали експрес-тести на ковід: негативний результат автоматично підтверджував електронний квиток на подію. З усього натовпу тільки у трьох тест виявився позитивним (ще один контактував з інфікованим) – їм відмовили у відвідуванні та повернули гроші за квитки.

Тепер за здоров'ям відвідувачів будуть спостерігати протягом місяця. Команда вірусологів планує порівняти число заражень серед відвідувачів концерту із загальним числом заражень в Барселоні, щоб з'ясувати, чи впливають такі заходи на збільшення динаміки захворювання або справа у дотриманні заходів безпеки.

Організатори не приймали заявок на відвідування концерту від людей із захворюваннями серця, онкологією і тих, хто протягом двох тижнів хоча б раз контактував з тими, хто заразився COVID-19.

Ціна квитка коливалася від 27 до 33 доларів. У неї також входила вартість тесту і маски. Під час концерту слухачів ні в чому не обмежували – вони вільно переміщалися по залі, обіймалися і танцювали. Єдина умова – не можна було знімати маски, крім спеціальних зон, де дозволялося перекусити та випити.

У грудні 2020 року ці ж організатори влаштували концерт на 500 осіб. Кожен з відвідувачів тоді також попередньо пройшов тестування. Через кілька днів ніхто з них не заразився на коронавірус.

Згідно з опублікованою доповіддю Музичної федерації Іспанії, музичний бізнес в Європі у 2020 році втратив 76% свого товарообігу.

Читайте також

Концертна індустрія звинуватила УКФ у порушеннях при видачі грантів. Що відбувається

Як TikTok змінює музичну індустрію світу та впливає на результати "Греммі"

Ґреммі-2021. Як премія балансує між політкоректністю і вульгарністю

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше