63 медичні заклади Прикарпаття співпрацюватимуть із Національною службою здоров’я

63 медичні заклади Прикарпаття співпрацюватимуть із Національною службою здоров’я

63 медичні заклади Прикарпаття співпрацюватимуть із Національною службою здоров’я

Медичні заклади Прикарпаття мають увійти в реформу співпраці з Національною службою здоров’я України з першого квітня. Про це повідомила директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця.

Підготовку до укладення договору з Національною службою здоров’я України сьогодні обговорили з керівниками медичних закладів області. Манолій Піцуряк представляє Солотвинську районну лікарню. Розповідає, що їхній заклад зареєстрував комунальне некомерційне підприємство 3 січня цього року.

"У нас відбувається процес реєстрації лікарів та медичних сестер у медичній інформаційній системі, виготовлення ключів електронних. А з 3 по 23 лютого стартує підписна компанія укладання контрактів з Національною службою України. Лікарня, яку я очолюю, буде реально надавати три пакети: амбулаторно-поліклінічну вторинну, стаціонарну нехірургічну і стаціонарну хірургічну. Ми будемо пробувати і на пологову – побачимо, чи вдасться", - розповідає головний лікар Солотвинської районної лікарні Манолій Піцуряк.

За словами директорки Західного міжрегіонального департаменту служби здоров’я Мар’яни Возниці, наша область активно готується до нової реформи: "95 закладів перетворили у комунальні некомерційні підприємства, і це перший важливий показник, який демонструє, наскільки область активно розуміє реформу і наскільки свої заклади готує на всіх рівнях. Коли ми говоримо про реформу, маємо на увазі пацієнта. Від цієї реформи має виграти пацієнт, тобто, кожен з нас, який є споживачем цієї послуги".

Лікування одного хворого у туберкульозному диспансері обходиться державі у 100 тисяч гривень, а лікування онкохворого – у 19 тисяч гривень. Про це каже директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко: "Коли система налаштована на те, щоб фінансувати ліжкомісце, то вона провокує те, щоб ліжкомісце було зайнятим. А, наприклад, у туберкульозних диспансерах: якщо кількість пацієнтів зростає, кількість їхніх днів перебування на ліжку зменшується. Як тільки кількість пацієнтів зменшується – термін їхнього перебування на ліжку зростає". На її думку, Національна служба здоров’я тепер платитиме закладам будь-якої форми власності за 27 пакетами послуг. В Івано-Франківській області відповідно до постанови Кабінету Міністрів, буде дев’ять опорних медичних закладів, чотири з них обслуговуватимуть не менше 220 тисяч людей, п’ять інших - не менше 120 тисяч.

Т. в. о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів вважає: "Лікарні інтенсивного лікування другого рівня: обласна клінічна лікарня, Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня, Коломийська ЦРЛ та Калуська ЦРЛ. Щодо лікарень інтенсивного лікування першого рівня – це Городенківська ЦРЛ, Косівська ЦРЛ, Надвірнянська ЦРЛ, Бурштинська міська лікарня і Долинська центральна районна лікарня".

На межі закриття терапевтичне відділення Космацької дільничної лікарні. За словами головного лікаря Ярослава Геника, заклад не відповідає вимогам Національної служби охорони здоров’я щодо забезпечення обладнанням та спеціалістами. Також близько 50% працівників з 156 працюючих Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру мають скоротити. За словами головного лікаря закладу Віктора Титика, така ситуація виникла через реорганізацію диспансеру в комунальне некомерційне підприємство.

Авторка: Ірина Андріїв

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди