Чи правда, що УКФ перестане працювати після звільнення Федів? Ні – пояснюємо чому

Чи правда, що УКФ перестане працювати після звільнення Федів? Ні – пояснюємо чому

Чи правда, що УКФ перестане працювати після звільнення Федів? Ні – пояснюємо чому

Цього місяця Український культурний фонд мав визначити нового виконавчого директора. Конкурс відбувався у відкритому форматі. Нового директора мала визначити Наглядова рада Фонду, яка також була обрана цього року. Фавориткою конкурсу стала Анастаія Рагімова, але голосів для її перемоги не вистачило. Через це УКФ оголосив перевибори та новий набір кандидатів на посаду.

До цього три роки посаду виконавчого директора УКФ обіймала Юлія Федів. Вона мала також брати участь у перевиборах, але за день до конкурсу заявила, що не буде брати участі в новому конкурсі. Таким чином Федів стала виконувачкою обов’язків виконавчого директора Фонду.

24 березня директор Довженко-Центру Іван Козленко повідомив у своєму фейсбук, що Федів працюватиме до 1 квітня, оскільки написала заяву про звільнення. Також він заявив, що разом із Федів звільняться всі її заступники. Відповідно, з її звільненням усі процеси роботи УКФ будуть зупинені.

Начальниця відділу комунікацій за зв’язків із громадськістю УКФ Анастасія Герасимова підтвердила Суспільному Культура інформацію, що Юлія Федів звільняється з 1 квітня, але заперечила той факт, що робота Фонду буде зупинена. Двоє із чотирьох заступників Юлії Федів продовжують працювати. Також на своїх посадах залишаються й голови відділів УКФ.

На час проведення конкурсу на виконавчого директора Фонд очолюватиме виконувач обов'язків виконавчого директора. Його призначатиме Міністерство культури та інформаційної політики. Це може будь-хто, але джерела всередині Фонду розповідають, що це буде людина, яка працює в УКФ. Ім’я виконувача обов’язків виконавчого директора орієнтовно оголосять на початку квітня.

До 16 квітня триває набір кандидатів на перевибори голови УКФ.

Нагадаємо, що виборам нового виконавчого директора УКФ передував скандал. Спілка концертної індустрії України, а також голова фракції “Голос” Ярослав Желеняк звинуватили УКФ у порушенні умов видачі грантів інституційної підтримки. Згодом вони домовилися з УКФ про співпрацю.

Держаудитслужба, яка проводила аудит використання державних коштів на подолання наслідків пандемії, заявила, що з 580 млн грн грантових грошей 4 млн були видані з порушеннями, і УКФ має повернути їх у бюджет.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше