Це не мистецтво: офіс Зеленського відмовився продати пошкоджені двері художній галереї

Це не мистецтво: офіс Зеленського відмовився продати пошкоджені двері художній галереї

Це не мистецтво: офіс Зеленського відмовився продати пошкоджені двері художній галереї УНІАН

Офіс президента відмовився продати художній галереї свої двері, розмальовані і побиті учасниками акції на підтримку Сергія Стерненка. Їх реставрують, щоб заощадити. Про це повідомляє Українська правда.

У неділю, 28 березня, стало відомо, що громадська організація "Речовий доказ", яка займається вивченням сучасних артоб'єктів та інших творів мистецтва, запропонувала Офісу президента викупити двері:

"Вважаємо, що такі двері в зазначеному вигляді мають художню цінність, а відтак їх реставрація буде фактичним знищенням такого артоб'єкту".

Художня галерея була готова запропонувати ціну, яка на 10 відсотків перевищить вартість нових дверей, придбаних на відкритому аукціоні (Prozorro), або вартість, яка буде узгоджена сторонами індивідуально.

Проте Офіс президента на цю пропозицію не пристав.

"Пошкоджені двері сьогодні відправляють на реставрацію з метою економії коштів. Реставрувати двері значно дешевше, ніж купити нові. Офіс президента не буде віддавати жодні пошкоджені частини будівлі на будь-які виставки, оскільки не вважає ці речі об’єктами мистецтва, а ставиться до всіх пошкоджень як до доказів вандалізму", – заявила Юлія Мендель в коментарі УП.

Що відомо

20 березня на Банковій під час акції на підтримку ув'язненого Сергія Стерненка мітингувальники розбили вікна Офісу президента,  розмалювали стіни та двері графіті, і закидали будівлю димовими шашками. ОП оцінив пошкодження у два мільйони гривень.

Читайте також

У Дубаї продали найбільшу в світі картину

Український художник створив лімітовану колекцію віртуальних чіпсів

Ринок цифрового мистецтва: як він працює і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше