Сім'я отримала в спадок квартиру і знайшла там картину за півтора мільйона

Сім'я отримала в спадок квартиру і знайшла там картину за півтора мільйона

Сім'я отримала в спадок квартиру і знайшла там картину за півтора мільйона Wikimedia

У французькій квартирі випадково знайшли картину XVIII cтоліття, яка коштує півтора мільйона євро. На неї ніхто не звертав уваги, поки житло не перейшло у спадок новим власникам. 

Полотно французького живописця XVIII століття Жана-Оноре Фрагонара називається "Філософ, який читає" - його не бачили вже понад 200 років.

Як повідомляє birdinflight, невеликий овальний портрет у стилі рококо помітив експерт аукціонного дому Encheres Champagne, коли проводив інвентаризацію. Він узяв картину до рук та зауважив помітні ініціали художника на зворотному боці позолоченої рами.

"Попри шари пилу і пожовклий лак, стиль автора був абсолютно пізнаваний. Художник досяг вершини свого таланту, писав віртуозно і швидко, іноді наносячи фарбу пальцем. Картина є зменшеною версією схожої роботи Фрагонара “Філософ”, яка зберігається в Гамбурзькому кунстхалле", — каже Стефан Пінта з паризької експертної фірми Turquin, яка підтвердила справжність полотна.

Що відомо

  • Жан-Оноре Фрагонар створив понад 550 полотен і став відомим завдяки сюжетам за участю закоханих богів і аристократів — часто пікантного, еротичного змісту.
  • У 1752 році за картину "Жертвоприношення Ієровоама ідолам" отримав Велику Римську премію.
  • "Філософ, який читає" — рідкісний виняток, на картині автор зобразив стриману літню людину, що вивчає свої тексти. Робота датується 1768-1770 роком.

Читайте також

Під ім'ям Босха працювала майстерня. Історія реставрації твору, що зберігається в Україні

Аукціон Sotheby’s продав картину Ван Гога за понад 13 мільйонів євро

Ринок цифрового мистецтва: як він працює і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше