В Україні презентували стратегію промоції читання

В Україні презентували стратегію промоції читання

В Україні презентували стратегію промоції читання Facebook-сторінка міністра культури

В Україні презентували стратегію промоції читання на 2021-2025 роки. Серед основних завданьзбільшити кількість читачів та надати комфортні умови видавництвам. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Стратегія розрахована на 2021-2025 роки і спрямована на комплексну трансформацію сфери і збільшення попиту на книги в Україні. Її створили за участі фахівців книжкової сфери та організацій, держустанов і експертів галузі.

Серед її основних завдань: підвищити статус книгочитання в державі та кількість читачів серед українців; створити екосистему і надання відповідних умов для комфортного існування видавництвам і організаціям; читання як ключове дозвілля українців, зокрема для здобуття нових навичок, необхідних і зараз, і для успіху в майбутньому.

"Глобальна мета: щоб українці полюбили читати. А для цього, як мінімум, мають бути якісні пропозиції і вибір на ринку", – каже міністр.

Стратегія має розв'язати такі проблеми, як:

  • доступність книг на всій території України і в електронному, і у паперовому форматах, зокрема поповнення бази безкоштовної літератури;
  • збільшення пропозиції на ринку через зростання попиту. Більше перекладів іноземної літератури на українську, а також збільшення кількості примірників;
  • курс на знищення піратства та контрафакту у сфері через посилення кримінальної відповідальності; прозорість у системі книговидавництва;
  • постійне оновлення фондів бібліотек у містах і регіонах: публічних, шкільних, університетських; трансформація бібліотек у сучасні центри для споживання книг – хаби.

Згідно з прогнозами, серед дорослих кількість щотижневих читачів має зрости з 27% до 30%. Серед дітей кількість нечитачів (18%) зменшиться до 15%. Щодо сфери загалом станом на 2025 рік середній наклад ринкової книги становитиме 3500 примірників, оновиться 2000 публічних і шкільних бібліотек-хабів.

Кожен охочий може ознайомитися зі стратегією на сайті міністерства.

Читайте також

Український культурний фонд нагородив найкращі проєкти 2021 року

У вільний доступ виклали 11 дитячих аудіокнижок сучасних українських письменників

Як книжкова ілюстрація розповідає про погані звички, смерть у відпустці та боротьбу з фортепіано

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше