Тролейбуси, ринки та вулиці: що продовжують дезінфікувати у Хмельницькому

Тролейбуси, ринки та вулиці: що продовжують дезінфікувати у Хмельницькому

Тролейбуси, ринки та вулиці: що продовжують дезінфікувати у Хмельницькому
Колаж : Суспільне

У Хмельницькому з початку пандемії COVID-19 у березні 2020 року масово дезінфікували автошляхи, пішохідні зони, під’їзди, громадський транспорт та ринки. Наразі в обласному центрі кожен день продовжують дезінфікувати лише тролейбуси.ж В той час, ринки міста обробляють що понеділка. А вулиці міста і взагалі перестали дезінфікувати через малу ефективність дезінфектора.

Про це Суспільному повідомив заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок.

Тролейбуси

Для дезінфекції та знезараження тролейбусів на день використовують близько 60 літрів розчину. Про це Суспільному розповів виконуючий обов’язки директора комунального підприємства "Електротранс" Олексій Ковтун. Додає, знезараження громадського транспорту комунального підприємства «Електротранс» роблять на усіх кінцевих зупинках.

Микола Барабаш більше року займається дезінфекцію тролейбусів. Каже, працює в парі з помічницею. Після чого, провітрюють, і машини знову виходять на маршрут. Каже, розчин, яким дезінфікують тролейбуси має дозвіл Міністерства охорони здоров’я, і є безпечним для пасажирів.

"Беремо 5 відсотковий розчин кервіна. Наливаємо води 5 літрів, розбавляємо і йдемо обробляти тролейбуси. Ми обробили, і ще на хвилини 2-3 древі відчиняємо, щоб трохи провітрити", - розповідає Микола Барабаш.

Олексій Ковтун додає, на місяць витрачають близько 60 тисяч гривень на санітарну обробку транспорту.

"Повсякденно ми забезпечуємо новими чистими масками наших водіїв, закуповуємо дезинфікуючі засоби, для обробки виробничих приміщень і рухомого складу, трішки додаємо коштів на заробітну плату людям, які безпосередньо контактують з цими дезінфекторами", - розповідає Олексій Ковтун.

Ринки

Продовжують дезінфекцію і ринків міста. Роблять це переважно щопонеділка, розповідає виконавчий директор громадської організації "Асоціація Хмельницьких ринків" Олександр Сніховський. Контроль за проведення санітарної обробки покладено безпосередньо на адміністрацію ринків.

"Враховуючи зимовий період, коли була морозна погода, дезінфекція, на жаль, інколи проводилася не з тією ефективністю, як би вона по стандартам має бути проведена, коли є плюсова температура. Звичайно йде робота по обприскуванню, будемо співпрацювати з пожежною службою, які приїжджають на своїй машині, роблять дезінфекцію та поливають територію", - каже Олександр Сніховський.

Вулиці

Вулиці міста та місця масового скупчення людей зараз не дезінфікують, як це робили під час першого спалаху пандемії коронавірусу у березні 2020 року, розповідає заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок.

"Це тривало десь близько місяця, після чого ці дезінфекції вуличної дорожньої мережі значно зменшились з кількох причин. По-перше, хворих на коронавірус тоді було менше ну і лікарі й епідеміологи зазначили, що ці засоби мало ефективні і кількість витрачених коштів на ці роботи далеко не відповідає тому ефекту, який воно давало", - пояснює Василь Новачок.

Читайте також

  • На Хмельниччині станом на 28 березня лабораторно підтверджено 676 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Одужало від недуги 114 людей. Від ускладнень коронавірусу померло 10 жителів області.
На початок