Фотовиставка "Зміна": як Олександрівськ став Запоріжжям

Фотовиставка "Зміна": як Олександрівськ став Запоріжжям

Фотовиставка "Зміна": як Олександрівськ став Запоріжжям Суспільне Запоріжжя

Фотовиставка "Зміна", присвячена 100-річчю перейменування міста Олександрівськ на Запоріжжя, відкрилась у міському Музеї архітектури.

Організатори представили її у вигляді мотузки, на яку, замість білизни, причепили світлини з видами Запоріжжя різних років. Відповідна й назва акції –"Фотосушка".

Фотовиставка "Зміна" розповідає як Олександрівськ перетворився у ЗапоріжжяСуспільне Запоріжжя

"Тут я знаю кожний закуток", "Перша фотосесія з коханим чоловіком" – на мотузках 110 світлин із написами відомих і пересічних людей, котрі проживали у Запоріжжі в минулому, або зафіксували на фотознімку свої гостини у місті на Дніпрі. Є тут нотатки з записів Леоніда Утьосова та Олександра Цфасмана, багато інших рядків невідомих авторів.

Фотовиставка "Зміна": як Олександрівськ став ЗапоріжжямСуспільне Запоріжжя

"Майже кожна світлина у нас підписана. Причому ми зробили підписи таким чином, що це ніби писали люди, які перебувають саме у цей час саме біля цієї споруди, або в цьому парку, або в цьому місці", – каже керівник музею Михайло Мордовськой.

Фотовиставка "Зміна" розповідає як Олександрівськ перетворився у Запоріжжя

Михайло Мордовський, керівник Музею архітектури

Ретро-виставка дає можливість простежити, як змінювалося обличчя міста протягом століття, його будинки, парки, площі, – підкреслили організатори виставки.

"Найперші фотографії – це початок 20-го сторіччя, де зображені парокінні повозки, побут не дуже міський, так скажемо. Як з’являлися будівлі, як зникали, яким чином видозмінювалися. Особливо після Другої Світової війни, коли все було зруйноване. І головне – люди в цих локаціях, адже будівлі будівлями, але, насамперед, люди", – каже кандидат історичних наук, голова Запорізького наукового товариства імені Якова Новицького Сергій Білівненко.

Фотовиставка "Зміна" розповідає як Олександрівськ перетворився у ЗапоріжжяСуспільне Запоріжжя

Сергій Білівненко, голова Запорізького наукового товариства імені Якова Новицького

Розмістили в експозиції й емоційну карту міста Запоріжжя. На ній кожний відвідувач може залишити свою позначку найпам’ятнішого куточку міста, – запропонували музейники.

"Тобто, позначити на цій карті свої найулюбленіші місця і пояснити, чому – що відбувалося в тих місцях, які ви позначаєте. Можливо, там відбувся перший поцілунок, або зустріч, або найсмачніше морозиво куштували саме в цьому кафе", – розповів про інтерактивний задум Михайло Мордовськой.

Фотовиставка "Зміна": як Олександрівськ став ЗапоріжжямСуспільне Запоріжжя

Це – перша виставка після відкриття музею. У такому вигляді вона експонуватиметься до 18-го травня, коли відзначатимуть міжнародний День музеїв. Далі до неї додадуть світлини з зображенням улюблених містянами куточків Запоріжжя, що зберігаються в їхніх домашніх колекціях. Родинні фото можна надсилати музейникам вже зараз.

Ця частина виставки матиме умовну назву "Я і місто". Таким чином, у запоріжців з’явиться можливість вплести свою сімейну історію в літопис рідного краю, – підкреслили організатори виставки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди