Тренер жіночої команди "Б" - про результати біатлоністок у сезоні-2020/21. Хто виступив найкраще

Тренер жіночої команди "Б" - про результати біатлоністок у сезоні-2020/21. Хто виступив найкраще

Тренер жіночої команди "Б" - про результати біатлоністок у сезоні-2020/21. Хто виступив найкраще Biathlon.com.ua

Ілля Лопухов - про те, хто із спортсменок може записати собі в актив виступи у сезоні-2020/21.

Останніми стартами сезону для українських біатлоністів стали виступи на чемпіонаті України в Буковелі. На турнірі змагалися лише українські біатлоністи, які представляли різні регіони України.

Заключною гонкою чемпіонату України стала змішана естафета, на якій перемогла перша команда Чернігівської області у складі Валерії та Христини Дмитренко, а також Артема Тищенка та Руслана Ткаленка.

Читайте також: Чемпіонат України з біатлону: результати змішаної естафети

Перед гонкою старший тренер жіночої команди "Б" Ілля Лопухов дав інтерв'ю порталу Biathlon.com.ua, у якому оцінив виступи біатлоністок у сезоні-2020/21. На етапах Кубка IBU здобути нагороди в особистій гонці вдалося лише Анні Кривонос (2-е місце в переслідуванні в Брезно-Осрблі) та Катерині Бех (3-е місце в короткій індивідуальній в Арбері).

Лопухов із позитивної сторони відзначив виступи більшості представниць команди "Б". Однак, за його словами, частина біатлоністок не може записати собі в актив сезон.

  • Про підготовку Ірини Петренко до Олімпіади-2022.

"Ірина Петренко впоралася, твердо повернулася. З наступного сезону твердо переходить на більш яскраву підготовку до Олімпійських ігор. Від неї чекаємо, щоб вона і далі добре продовжила своє повернення і повернула собі перший етап в Олімпійській естафеті. Вона це може зробити.

[Збір в Обертілліасі] не був метою підготуватися до останнього етапу кубка IBU. Вона виконувала зовсім інші роботи. Це було зроблено для того, щоб Ірина знову відчула хоча б середньогір'я, щоб організм адаптувався до цих висот, і щоб на наступний рік їй простіше давалися поїздки на гірські збори. Вона провела адаптацію, і, в принципі, все пройшло нормально. Думаю, для її майбутньої підготовки до Олімпійських ігор це позитивний момент".

  • Про прогрес Анни Кривонос та Олени Городної

"Анна Кривонос цей сезон може записати в актив. Вона підросла, переписала свій літопис кращих особистих результатів. Хотілося б, звичайно, ще краще, але прогрес йде. Виходить, що в плані результатів у неї вийшов хвилеподібний сезон - від хороших до поганих, провальних. В цілому, вона заявила, що може претендувати на яскравий результат, здатна на нього, на медаль.

Олена Городна сезон може записати в актив, вона виросла в результатах: і в стрільбі, і в техніці пересування на лижах. Звичайно, в подальшому, ще багато-багато потрібно прогресу, на Олена виросла, я задоволений тим, як вона прогресувала за сезон".

  • Про падіння спортивної форми Надії Бєлкіної та Оксани Москаленко

"Надія Бєлкіна сезон в актив не може записати, він у неї зовсім не вдався. Чесно зізнаюся, що поки що до кінця по ній я не можу дати точну відповідь. Аналізую, думаю, адже до грудня все було добре. Зараз, по приїзду, я попросив її здати тест на антитіла до коронавірусу, тому що виникає питання, чому сталося без причини таке падіння функціональної спортивної форми. Звичайно, їй важко і психологічно, адже результатів немає, і це також тисне на неї. Безумовно, треба проаналізувати, чому до грудня місяця все було відмінно, а починаючи з січня, як тільки ми поїхали за кордон, вона різко здала функціонально, навіть щодо себе.

Оксана Москаленко - остання з молодіжної частини групи, показала середній сезон. У стрільбі вона стала стабільнішою, є крок вперед. Ми довго мучилися, адже у неї була проблема: ногами виступала непогано, а весь час їй заважала стрільба. По-простому, вона застрелюється в гонках, де у неї був гарний функціональний стан. Зараз же, в січні, вона непогано стріляла, але функціонально виглядала як бліда тінь - в неї пішла сила, вона сама в цьому зізнається, та й по дистанції видно, що вона йде дуже важко, не може боротися, не може проштовхнути себе. Щось пішло не так, як ніби-то після того злощасного отруєння вона втратила силу, і йде спустошення. Ми підключали і силові, і індивідуальні тренування, щоб цю ситуацій трохи виправити, але Оксана так і не повернулася на колишні кондиції. Для неї цей сезон просто проходить".

  • Про вплив травми на виступи Анастасії Рассказової

"Анастасія Рассказова сезон не можна занести в актив - травма, і, як результат, посередні результати. Звичайно ж, будемо з цим розбиратися, адже це не її результат. Принаймні, по ній можна зрозуміти причину, що це спина: десь перезавантажили або ж недогледіли разом з нею за спиною, і вийшла ось така погана картина - сезон у неї пролетів мимо. Але нічого, буде зліше. З плюсів - ми знаємо причину, чому незадовільні результати".

  • Про невдалі особисті старти Юлії Городної

"Юлія Городна теж може записати в актив цей сезон - у неї були непогані гонки, вона відчула порох Кубка IBU, відчула що таке великий жіночий спорт, де зуміла показати непогані результати. Але саме на головних стартах вона не виступила хоча б на четвірку щодо себе. Індивідуальну гонку можна в актив записати, адже якби стріляла чисто - вона боролася б за медалі, а в спринті і пасьюті нічого гарного не було. Тому їй потрібно продовжувати працювати".

Топ-5 найкращих результатів українок з команди "Б" у сезоні-2020/21

  • 2-е місце. Анна Кривонос - гонка переслідування (Кубок IBU в Брезно-Осрблі).
  • 4-е місце. Анна Кривонос - спринт (Кубок IBU в Брезно-Осрблі).
  • 5-е місце. Ірина Петренко - індивідуальна гонка (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй).
  • 7-е місце. Анна Кривонос - спринт (кубок IBU в Арбері).
  • 8-е місце. Надія Бєлкіна - спринт (кубок IBU в Арбері).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів