Протест профспілок у Рівному проти законопроєкту "Про працю": як це було

Протест профспілок у Рівному проти законопроєкту "Про працю": як це було

Протест профспілок у Рівному проти законопроєкту "Про працю": як це було

У Рівному профспілки організували акцію проти прийняття нового Закону про працю, який ініціює Кабінет міністрів. Очільник профспілок Рівненщини Микола Шершун заявив, що законопроєкт порушує права людей на працю, тож його слід зняти з розгляду.

"Хвиля гніву": у Рівному профспілки протестували проти прийняття Закону про працю

О 12-ї годині до облдержадміністрації підходять представники профспілок та люди, які підтримують акцію "Хвиля гніву". Вони вимагають зняти з розгляду парламенту проєкт закону "Про працю".

Учасник акції Юрій Фурманець:

– Прийшли, щоб більш-менш приймали хороші закони. А то для "трудящих" вони такі...

– Чим саме незручний закон? (запитує журналіст)

– Тим, що можуть звільнити робітника за своїм бажанням, без його відома.

– Хочете, що його не приймали чи що?

– Не примали.

Серед найважливіших зауважень до проєкту – безпричинне звільнення працівника та відсутність гідної компенсації за понаднормову працю. У резолюції обласного віче профспілок вказано, що їх підтримує 47 міжнародних правозахисних організацій. В тому ж документі учасники віче вимагають відставки міністра економіки та відкликання голови комітету парламенти з питань соцполітики.

Голова федерації профспілок області Микола Шершун:

– Держава з себе все передала роботодавцям, а роботодавці мають право – от візьміть тільки один пункт: звільнити в будь-який час, безпричинно будь-кого з вас, мене, третього і так далі. Якщо двісті процентів платили за надурочні години, то він не буде.

До профспілчан виходять перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та голова облради Олександр Данильчук. Вони озвучують присутнім свою підтримку, і обіцяють ознайомити з їхнім зверненням Кабмін, Офіс президента та нардепів від Рівненщини.

– Я дуже вас прошу, не моє це діло, а крик душі всіх людей, половину яких сьогодні сюди не прийшло. Передайте Президенту: ми на нього надіялися, міністру і голові Верховної Ради – хай не печуть, як млинці, вони тих законів, – каже у гучномовець Микола Шершун.

Голова обласної ради Олександр Данильчук:

– Що я хотів сказати? Що я цей закон не читав, але проєкт закону бачив. І якщо воно так є, як говорять сьогодні, то моє негативне ставлення до цього закону. В нас сесія буде десь у березні місяці, то ми зараз підготовимо звернення на Президента, прем’єр-міністра, відправимо за підписом голови обласної ради і голови адміністрації.

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін:

– Ті речі, які сьогодні піднімає профспілкова організація, є актуальними, вони співпадають з думкою влади обласної про розвиток регіону. Тому ми, максимально розуміючи переживання профспілкових організацій (а в нас їх членів більше ста тисяч, це велика кількість людей, які забезпечують податками державу), передамо звернення.

В пояснювальній записці до проєкту міністр економіки Тимофій Милованов вказав перевагами нового закону лібералізацію трудового законодавства та надання стимулів для розвитку бізнесу.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов:

– Ми знаємо, що в ай-ті нормальні зарплати, але там неформальна зайнятість. Насправді там ринок праці працює, і всі форми праці – аутсорс, багато контрактів, короткострокові програми сьогодні не є дозволені. Через те йде трудова реформа. За офіційними даними, лише 12,8 мільйонів людей з 28,5 працездатного віку працюють легально. Тому ми й хочемо змінити оцей закон про працю і легалізувати всі ці речі.

– Готові дискутувати, бо розуміємо, що й владу треба розуміти, і роботодавця. Хочу довести до вашого відома, що утворений на віче страйковий комітет. Якщо наші вимоги не будуть почуті, ми будемо реалізовувати страйки.

Подібні акції сьогодні відбуваються в різних регіонах держави.

Автор: Володимир Струс

Читайте також: "Хвиля гніву": у Рівному профспілки почали акцію проти закону про працю

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди