На фестивалі Docudays UA покажуть вісім українських прем'єр

На фестивалі Docudays UA покажуть вісім українських прем'єр

На фестивалі Docudays UA покажуть вісім українських прем'єр Кадр з фільму

В Україні триває 18-й міжнародний фестиваль Docudays UA. Цьогоріч на фестивалі покажуть вісім українських прем'єр, серед яких "Цей дощ ніколи не скінчиться" режисерки Аліни Горлової. Торік він переміг у конкурсі дебютів найбільшого фестивалю документального кіно IDFA у в Амстердамі.

Це потужна й візуально вражаюча подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі "війна-мир". Головний герой стрічки, який разом із батьком переїхав із Сирії, стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Торік цей повнометражний фільм переміг у конкурсі дебютів фестивалю документального кіно IDFA у в Амстердамі (Нідерланди), де відбулась його світова прем’єра.

Фільм можна переглянути онлайн з 27 березня по 4 квітня.

Ще п'ять фільмів будуть змагатися за перемогу у національному конкурсі.

"Казка про Коника" режисерів Уляни Осовської і Дениса Страшного.

Колишній антирадянський активіст, а нині монах у миру і художник Анатолій Лютюк живе у старовинній кам’яній вежі в середмісті Таллінна. Щодня він молиться за природу і створює саморобні книги. Від початку війни на сході України Анатолій регулярно їздить на Донбас із гуманітарною допомогою, збираючи історії про добрих людей, адже пообіцяв щодня знаходити щось хороше. У волонтерській місії його супроводжує маленький дерев’яний коник, який стає головним героєм оповідок із фронту.

Фільм можна переглянути з 28 березня по 4 квітня.

"Казка про коника"

"Казка про коника"

"Земля Івана" режисера Андрія Лисецького

Іван Приходько — один з останніх народних художників України. Він самоук, але все, що створює пензлем або різцем, перетворюється на мистецтво, десь наївне, але чесне. Іван Приходько з тих, чиє світосприйняття та внутрішній світ генерують лише красу та радість. Одного дня майстра запрошують до "Мистецького арсеналу", аби він у головному виставковому центрі країни показав свої роботи. Та чи зможе герой проміняти сільську хатинку на міський хаос, повені Дніпра — на виставкові зали, повні мистецтвознавців/-иць? 

Фільм можна буде переглянути з 31 березня по 4 квітня.

"Рози. Фільм-кабаре" режисерки Ірени Стеценко

Одного разу в гримерці відомого київського театру "Дах" сім акторок придумали проєкт Dakh Daughters. На першому сольному шоу "Рози" вони представили світові сучасну інтерпретацію мистецтва кабаре, яке у своїй абсолютній карнавальній свободі вміє розважати публіку найсерйознішими темами. У той же час Україна опинилась на порозі значних змін не тільки в суспільстві, але й у свідомості тисяч людей. Революція Гідності та війна на Сході розкривають героїнь у тонкощах характерів, світоглядів, творчих рефлексій.

Фільм можна переглянути онлайн з 27 березня по 4 квітня.

"Рози. Фільм-кабаре"

"Рози. Фільм-кабаре"

"Май далеко, май добре" режисерки Ганни Ярошевич

Молодий німець Мішель мріяв жити простим життям в гармонії з природою, задля чого переїхав до маленького села в українських Карпатах. Тут герой розводить водяних буйволів, буквально рятуючи їх від вимирання. Проте мрія Мішеля про далеке від цивілізації життя опиняється під загрозою: неочікувано для себе він закохується в дівчину зі свого рідного міста в Німеччині. У Вєри є двоє маленьких дітей від попереднього шлюбу. А Мішель постає перед вибором: кохання на батьківщині чи буйволи в Україні?

Фільм можна переглянути онлайн з 29 березня по 4 квітня.

"Сіль із Бонневіллю" режисера Семена Мозгового

Назар і Максим увесь свій час проводять у маленькому гаражі на Святошині в Києві. Хлопці загорілись ідеєю зробити найшвидший у світі Іж-49, аби на ньому проїхатися дном висохлого солоного озера Бонневіль у штаті ЮТА, США. Вони долають сотні кілометрів і труднощів по дорозі до головного майданчика зі встановлення рекордів швидкості, куди з’їжджаються тисячі людей, щоб обрати нового чемпіона. Там, на іншому кінці світу, хлопці зрозуміють, хто вони є та навіщо тут.

Фільм можна переглянути онлайн з 30 березня по 4 квітня.

Сіль з Бонневіллю

"Сіль з Бонневіллю"

До Національної конкурсної програми DOCU/КОРОТКО потрапило два фільми.

"Територія пустих вікон" режисерки Зої Лактіонової.

"Друга світова війна і завод стають причиною переїзду родини моєї мами до Маріуполя. Війна з Росією та екологічні наслідки роботи заводу відіграють ключову роль в її подальшому житті",— описує сюжет вочевидь автобіографічного фільму режисерка.

Фільм можна переглянути онлайн з 27 березня по 4 квітня.

"Стежками київських пляжів" режисера Романа Прокопчука

Режисер привертає увагу до теми безпеки на воді, якою часто нехтують відпочивальники. Щороку київські пляжі заповнює натовп людей. Діти першими біжать до води, часто перебуваючи без нагляду батьків. Дмитро — головний рятувальник пляжного патруля, недержавної організації, в якої практично немає фінансування. Своїми силами він намагається знизити рівень трагічних випадків на столичних водоймах. Застереження щодо змісту: лайливі вислови.

Фільм можна переглянути онлайн з 27 березня по 4 квітня.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше