"Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра". Маніфест Українського Національного театру

"Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра". Маніфест Українського Національного театру

"Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра". Маніфест Українського Національного театру

До Міжнародного дня театру у Івано-Франківську оприлюднили "Маніфест Національного театру", повідомив "Главком". Документ склали у національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка. На відео текст озвучує Ростислав Держипільський, директор-художній керівник установи.

Маніфест – ініціатива одного театру. Чи долучаться до нього інші театри країни, стане ясно згодом.

Суспільне Культура наводить повний текст маніфесту.

МАНІФЕСТ Національного театру Івано-Франківськ 27 березня 2021 року

Національний театр є мистецьким об’єднанням вільних творчих людей, пов’язаних ідеєю служіння "Священному театру" (пригадуючи знамениту формулу Пітера Брука).

Національний театр – творче об’єднання людей, що можуть мати різні віросповідання, різні суспільно-політичні погляди, в той же час основа такого об єднання - патріотизм, як громадянський, так і театральний.

Національний театр – в основі об’єднання та співіснування своєї творчої спільноти – передбачає ідеологічні принципи україноцентризму та українського місіонерства, тобто донесення до великого Світу художніх та інформаційних меседжів саме про український національний "фундамент", на якому тримається споруда Національного театру.

Національний театр – не стіни, не цегла, а насамперед, художня Ідея, що може, як квітка, розкрити свої художні пелюстки у будь якому просторі - на вершинах Карпат, на низинах степів у прифронтовій зоні Сходу України, або навіть в моторошних сутінках Чорнобильськоі зони, де ледве жевріє життя українців.

Національний театр - насичене художнє багатоголосся, напружений творчий процес, а саме - процес подолання перепон і умовностей драматичної повсякденності, адже Національний театр XXI століття не має жорстко регламентованих "кордонів". Умовні "кордони" Національного театру – лише Земля і Небо, тобто це Театр без бар’єрів, чистий простір творчої Свободи, територія вільних людей, творчий ареал взаємоповаги, духовного єднання: тут немає і не може бути місця конфліктам на релігійній, міжконфесійній, расовій основах. Основа гуманітарного дискурсу Національного театру - взаємоповага та співтворчість.

Національний театр – патріотизм, що не знає компромісів, це також непримиренне ставлення до будь-яких виявів украінофобії, ксенофобії чи будь-яких інших "виявів", що принижують національну гідність та національні символи.

Національний театр відкритий до різноманітних форм та методик сучасного світового театру, в той же час Національний театр у своєму єстві, у своїй художній основі передбачає код історичної пам’яті про рідний український національний ґрунт, з якого і проростають ідеї та образи сучасного сценічного світоТворення.

Національний театр - відкрита територія для сучасних іноді навіть радикальних інноваційних сценічних пошуків, але, насамперед, згадуючи Леся Курбаса, Національний театр – це "храм, який має бути чистим і тихим, хоч які би молитви не лунали у такому храмі...".

Національний театр – театр, що напружено відчуває актуальний пульс сьогодення, цінує безцінний історичний спадок митців-попередників та пильно вдивляється у Майбутнє.

Як казав Лесь Курбас, театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше