Нова редакція «ромської стратегії». Про ключові аспекти та очікування розповідає екпертка

Нова редакція «ромської стратегії». Про ключові аспекти та очікування розповідає екпертка

Нова редакція «ромської стратегії». Про ключові аспекти та очікування розповідає екпертка
УНІАН

У Запорізькій області від 4 до 8 % ромів не мають документів. Вирішенню цієї проблеми може сприяти реалізація нової «ромської стратегії» на період після 2021 року.

Про це в етері програми «На часі» Українського радіо Запоріжжя розповіла президентка ГО «Голос Ромні» Анжеліка Бєлова.

Попередня «ромська стратегія», що була підписана у 2013 році на період до 2020 року (її ще називають стратегія-2020), за словами Анжеліки Бєлової, не зважаючи на те, що не мала індикаторів та державного фінансування, заклала основу для діалогу та співпраці між ромськими громадськими організаціями та взагалі ромською спільнотою із органами виконавчої влади, місцевого самоврядування.

«Ми як представники громадської організації виросли завдяки цій стратегії. Ми могли приходити до посадових осіб і казати, ось у нас є стратегія – давайте співпрацювати. І вона таким була фундаментом. Наразі ж ми всі приймали участь у стовренні нової стратегії, яка буде реалізовуватись з цього року до 2030-го. Вона є більш місткою, в ній охоплюється більше проблем. Нова стратегія має чіткі індикатори та державне фінансування, в ній планується охопити проблеми ромських меншин та корінних народів», – каже Анжеліка Бєлова.

Надважливим є те, що у «ромській стратегії» закладено розробку правових та інституційних механізмів, що зроблять можливим в особливо складних випадках представникам ромської національної спільноти отримати документи, що посвідчують особу та громадянство (свідоцтва про народження, про державну реєстрацію актів цивільного стану тощо).

Що також відрізняє нову редакцію стратегії від тієї, яка була до 2020 року, це те, що в ній пропонується зробити збір статистичних даних щодо представників ромської спільноти. Щоправда, це стане можливим за умов проведення всеукраїнського перепису населення.

«Це є важливою складовою для того, щоб зрозуміти та проаналізувати проблеми, потреби, розділити за полом, гендером та дізнатися чоловічі та жіночі потреби. І тоді ми будемо відштовхуватися у залежності від цих репрезентативних, статистичних даних, ми будемо розуміти як розв'язувати наявні проблеми», – зазначила Анжеліка Бєлова.

Що відомо

  • «Стратегія інтеграції ромів» була затверджена в Україні у 2013 році в рамках євроінтеграційного спрямування. Мета Стратегії – інтегрувати в українське суспільство ромську національну меншину, шляхом забезпечення рівних прав і можливостей для її участі в соціально-економічному та культурному житті держави, а також активізації співпраці з громадськими об'єднаннями ромів.
  • За даними Всеукраїнського перепису 2001 року, 47,6 тис. осіб визначили свою належність до ромської національності.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди