"Відсторонення від уроків без щеплень — законне." Реакція на рішення суду запорізької позивачки

"Відсторонення від уроків без щеплень — законне." Реакція на рішення суду запорізької позивачки

"Відсторонення від уроків без щеплень — законне." Реакція на рішення суду запорізької позивачки Суспільне Запоріжжя

Рішення Верховного суду щодо правомірності відсторонення від шкільних занять не щепленої дитини, оприлюднене 23 березня, позивачку запоріжанку Ксенію не задовольнило. Як змінилося життя родини, коли дитину відсторонили від навчання, та чи планують позиватись далі, дізнавалося Суспільне.

Позивачка — мати 5-класниці Запорізького академічного ліцею — Ксенія та її адвокатка Олена Нінчук-Худякова не приховують: ухвала Верховного Суду їх не задовольнила. Адже не надала право дівчинці на денне відвідування навчального закладу, чого понад півтора роки домагалися у судах Запоріжжя й столиці.

"Ми не обирали вільну цю форму, ми були змушені обрати іншу форму навчання, ніж денна, очна, традиційна освіта. Дитина займається вдома, разом зі мною. Докорінно змінилося й життя нашої родини, бо я змушена була залишити роботу. Дитині на момент її вигнання зі школи було 8 років. В такому році дитина не здатна самостійно організувати свій освітній процес, самостійно працювати над будь-якими предметами, оскільки потрібен контроль, потрібні пояснення, потрібна перевірка. І моральна підтримка, бо дитина теж не розуміє, чому вона три роки ходила у школу, все було гаразд",— каже Ксенія.

Реакція запорізької позивачки на ухвалу судуСуспільне Запоріжжя

Ксенія, позивачка

Нагадаємо, конфлікт між матір’ю учениці й керівництвом Запорізького академічного ліцею виник на початку позаминулого навчального року. Третього вересня 2019-ого чотирикласницю Валерію не допустили до уроків через відстутність довідки про щеплення за віком. Адміністрацію закладу згодом підтримали й у Жовтневому районному та Запорізькому апеляційному судах, куди позивалася Ксенія.

Директор Департаменту освіти й науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук каже, що подібна проблема існує в багатьох закладах освіти Запоріжжя, проте є низка нормативних документів, які вимагають забезпечувати здоров’я дітей в закладах освіти.

"У нас є Закон про повну загальну середню освіту і є Закон про епідеміологічне благополуччя. Є ряд інших інструктивних документів, ми їх виконуємо і рішення Верховного Суду це тільки ще раз підтверджує, що ми все робимо правильно", — зазначив Станіслав Романчук.

Реакція запорізької позивачки на ухвалу судуСуспільне Запоріжжя

Станіслав Романчук, директор Департаменту освіти й науки Запорізької міської ради

Проте, за його словами, це не означає, що дітей, які не мають щепленьпотрібно відсторонити від навчального процесу: "У нас є можливості для забезпечення інших видів навчання цих дітей. Це і індивідуальне навчання, і сімейне навчання."

Позивачка Ксенія каже, що віповідну заяву про переведення дитини на дистанційне навчання вони подавали, але їм у навчальному закладі відмовили."Ми писали звернення до класного керівника, ми писали зверенння до директора ліцею, але це звернення було прогіноровано і дистанційний доступ для проходження уроків, для отримання матеріалів, нам не надали".

Жінка розповідає, що з лютого 2020 року перевела доньку на тимчасове навчання екстерном. Адже у родині є ще двоє старших дітей, які навчаються у тому ж ліцеї й забезпечити всім рівний доступ до віддаленого отримання освіти, зокрема, у періоди карантину, у родині немає технічних можливостей.

Адвокатка Олена Нінчук-Худякова каже, що рішення судів всіх інстанцій в Україні по цій справі не відповідають Конституції та Законам України.

Реакція запорізької позивачки на ухвалу судуСуспільне Запоріжжя

Олена Нінчук-Худякова, адвокатка

"Жоден суд не став розбиратися в усіх нюансах справи і обмежився лише загальними формулюваннями. Таким чином, моя клієнтка була штучно обмежена у праві вибору форми здобуття освіти для своєї дитини. В Україні відстуній правовий механізм реалізації заборони на навчання не вакцинованих дітей в освітніх закладах. Тому ми будемо звертатися до Європейського суду для захисту прав моїх клієнтів", — каже Олена Нінчук-Худякова.

За словами адвокатки, їхня мета – створити прецедент, якого ще не було в Україні. І вона вважає, що шанси для цього є.

Що відомо

  • Верховний Суд підтвердив законність відсторонення від занять у школі дитини без щеплень за віком. Суд залишив без змін рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено у скасуванні наказу директора ліцею у Запоріжжі про відсторонення від занять учениці без щеплень за віком.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди