Фільмом-відкриття Docudays UA стала румунська стрічка "Одужання" — вона претендує на "Оскар 2021"

Фільмом-відкриття Docudays UA стала румунська стрічка "Одужання" — вона претендує на "Оскар 2021"

Фільмом-відкриття Docudays UA стала румунська стрічка "Одужання" — вона претендує на "Оскар 2021"

Сьогодні, 26 березня, розпочав роботу 18-й фестиваль Docudays UA. Фільмом-відкриття стала стрічка "Одужання" режисера Александра Нанау, яка цьогоріч претендує на "Оскар" у категоріях "Найкращий документальний фільм" та "Міжнародний повнометражний фільм". Як відбувалося відкриття та що дивитися в першу фестивальну суботу.

Церемонія відкриття фестивалю, який другий рік поспіль відбувається онлайн, розпочалася з виступу гурту Go_A. Локацією стала зала порожнього кінотеатру "Жовтень", де замість глядачів розмістилися персонажі Анатолія Сурми - незалежного аніматора-аматора.

Ведучі Ангеліна Карякіна та Максим Щербина коротко познайомили глядачів з цьогорічною програмою, а також специфікою користування онлайн-кінотеатром Docuspace.

Особливими гостями фестивалю стали українські лікарі, які вже встигли зробити щеплення від COVID-19. У коротких відеозверненнях вони розповіли, яким для них був цей пандемічний рік та наголосили на важливості вакцинації.

Їхні голоси пролунали в контексті головної програми 18 Docudays UA — "Повне одужання?", яка пропонує віднайти шляхи боротьби з несправністю системи, що за умов пандемії стала як ніколи видимою.

Фільмом-відкриття фестивалю стала стрічка "Одужання" режисера Александра Нанау. Гостросюжетні події з фільму-розслідування сталися в сусідній Румунії. Журналісти розслідують причини та наслідки пожежі, що відбулися в столичному клубі "Колектив". Крок за кроком вони не лише знаходять відповідь, а й розкривають масштабні оборудки у сфері медицини.

Стрічка "Колектив" вже доступна для перегляду в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE. Після перегляду до уваги глядачів пропонують послухати інтерв’ю з режисером Александром Нанау.

За перемогу в національному конкурсі цього разу змагаються п’ять фільмів: "Май далеко — май добре", "Земля Івана", "Рози. Фільм-кабаре", "Сіль з Бонневілю" та "Казка про Коника". 

“Мені буде дуже цікаво подивитися на наше кіно очима людини з іншої культури, почути інтерпретації наших колег з інших країн. Я відстежую ці фільми давно, знаю авторів. Для мене вони не просто режисери, а знайомі, які доклалися до створення цих фільмів. Оцінювати їх вкрай важко”, — каже Ольга Бірзул, членкиня журі DOCU/КОРОТКО та національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА.

Доступ до робіт учасників національного конкурсу буде вікриватися поступово, починаючи з суботи. 27 березня о 19:00, кінокритикиня Дарія Бадьйор поговорить про історію створення фільму з режисеркою стрічки "Рози. Фільм-кабаре" Іреною Стеценко, а одразу після цього можна буде переглянути сам фільм.  

Чого ще чекати від фестивальної суботи? О 13:30 відбудеться онлайн-подія з VR DOC LAB "Ґаятрі Парамесваран. Сторітелінг у віртуальній реальності". Цей семінар надасть початківцям інструменти для старту роботи з віртуальною реальністю.

О 15:30, долучайтеся до заходів програми RIGHTS NOW! Під час дискусії "Нова реальність коронакризи: що далі?" проговорять те, які зміни відбулися в державній гуманітарній політиці, зокрема щодо подолання бідності, у корпоративній етиці, сфері медичного обслуговування та комунікаціях. І як криза у цих напрямках відбилась на становищі прав людини в Україні та світі.

О 17:00 про інтимне документування непростої історії, про споглядання і про те, як діти можуть стати вчителями для дорослих, поговорять режисерка фільму "Щось прекрасне лишилося позаду" (програма "Повне одужання?") Катріне Філп і кінокритикиня Анна Дацюк. 

Читайте також

Довженко-Центр готує першу ретроспективу Леоніда Могилевського — режисера, який надихав Тарантіно

Іван Козленко не буде подаватися на посаду директора Довженко-Центру

Docudays-2021: як і що покаже цьогоріч фестиваль документального кіно

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше