Росія веде перемовини щодо постачання вакцини "Спутнік V" африканським спортсменам перед Іграми-2020

Росія веде перемовини щодо постачання вакцини "Спутнік V" африканським спортсменам перед Іграми-2020

Росія веде перемовини щодо постачання вакцини "Спутнік V" африканським спортсменам перед Іграми-2020 AP

Частина африканських країн вже погодила препарат для вакцинації.

Російський олімпійський комітет (РОК) повідомив, що близький до домовленості щодо постачання вакцини "Спутнік V" із Асоціацією Національних олімпійських комітетів Африки (АНОКА).

Перемовини АНОКА із Росією знаходяться на останній стадії. За словами президента організації Мустафи Беррафа, сторони намагаються домовитися щодо термінів та умов постачання вакцини.

Що трапилося?

Міністр спорту Росії Олег Матицин запропонував африканським спортсменам вакцинуватися від коронавірусу за допомогою препарату "Спутнік V", який росіяни розробили наприкінці 2020 року. Із цією ініціативою він звернувся під час зустрічі в Сенегалі, яка відбулася в лютому.

22 березня РОК зустрівся із лідерами АНОКА. На зустрічі, крім членів російської та африканської організації, був присутній і президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.

Під час зустрічі сторони домовилися, що російське міністерство спорту буде сприяти схваленню запитів щодо постачання вакцини для спортсменів із африканських країн. Крім того, в РОК наголосли на тому, що готові розглянути прохання надати вакцини будь-якій із країн для щеплення спортсменів від коронавірусу.

Які країни схвалили використання "Спутник V"?

Розроблену вакцину росіянами схвалили 55 країн, 14 із яких - африканські. Робити щеплення "Спутніком V" можна в Алжирі, Анголі, Камеруні, Джибуті, Єгипті, Габоні, Гані, Гвінеї, Кенії, Марокко, Намібії, Республіці Конго, а також у Тунісі та Зімбабве.

Водночас, країни Європейського Союзу відмовилися від щеплення вакциною "Спутнік V". А в Україні російський препарат заборонений для використання.

Сумніви вакцини "Спутнік V" пов'язані з її ефективністю. Препарат було затверджено російським урядом ще до того, як він не пройшов третю стадію кліничних випробувань.

Що відомо

  • Росія - не перша країна, яка запропонувала вакцинувати спортсменів своєю вакциною. Раніше із такою пропозицію до МОК звернувся Китай.
  • МОК офіційно повідомив, що вакцинація спортсменів перед Олімпіадою в Токіо - рекомендація, а не вимога для участі на Іграх.
  • Частина країн, серед яких Литва, Угорщина, Сербія, Ізраїль та Непал, вже займаються вакцинацією спортсменів перед Олімпіадою та Паралімпіадою в Токіо.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика