На Полтавщині по замісну терапію за 15 років зверталися 2 тисячі разів

На Полтавщині по замісну терапію за 15 років зверталися 2 тисячі разів

На Полтавщині по замісну терапію за 15 років зверталися 2 тисячі разів Суспільне Полтава

Понад 800 людей на Полтавщині нині отримують спеціальні медпрепарати замість наркотиків. Це називають замісною підтримувальною терапією. Таку програму в області почали впроваджувати 15 років тому, каже завідувач відділення обласного центру терапії залежностей Вадим Клорфайн.

За цей час до медзакладів близько двох тисяч разів зверталися наркозалежні, аби перейти із небезпечних вуличних наркотиків на сертифіковані лікарські препарати.

Полтавцю Максимові 35. Просить не називати його прізвище та не показувати обличчя. Нині він лікується від наркозалежності.

Понад 800 людей на Полтавщині нині отримують спеціальні медпрепарати замість наркотиківСуспільне Полтава

Понад 800 людей на Полтавщині нині отримують спеціальні медпрепарати замість наркотиків

"Пару знайомих своїх побачив, яких бачив під час вживання. Це не люди вже були, а істоти, які бігали, пересувалися. І побачив їх через пару років після початку їхньої замісної терапії. Я не впізнав людей. Вони змінилися: чистенько вдягнені, один навіть на машині. І я задумався", — говорить полтавець Максим.

На замісній терапії Максим третій рік. Це означає, що він замість наркотиків отримує спеціальні медпрепарати. До обласного центру терапії залежностей нині приходить раз на десять днів, а раніше бував тут кілька разів на тиждень.

"Я спочатку до лікаря приходжу. Лікар дивиться – додати, зменшити дозу. Як я почуваюсь, спілкується зі мною. Виписує мені ліки, якщо все добре. Отримую свої ліки, розписуюсь за них", — каже полтавець Максим.

"Застосовуються препарати, звісно, офіційні, які випускаються вітчизняною фармацевтичною промисловістю. Препарати, які для цього призначені і які купують за рахунок державного бюджету", — розповідає завідувач відділення обласного центру терапії залежностей Вадим Клорфайн.

Завідувач відділення обласного центру терапії залежностей Вадим Клорфайн.Суспільне Полтава

Завідувач відділення обласного центру терапії залежностей Вадим Клорфайн.

Від початку року в Полтаві по таку терапію звернулося 25 людей. А торік звернень було понад сотня. Прийом медпрепаратів замість опіатів триває шість і більше місяців.

"Що нам дозволяє замісна підтримувальна терапія? Нам дозволяє змінити шлях введення препарату. Тобто, не потрібні ін’єкції. Друге – зменшується кримінальна активність у пацієнтів, покращується їхнє соціальне функціонування і з’являються час і можливості лікувати інші захворювання", — додає завідувач відділення обласного центру терапії залежностей Вадим Клорфайн.

За словами Вадима Клорфайна, замісну терапію, окрім Полтави, надають у медзакладах Кременчука, Лубен, Горішніх Плавнів, Гадяча та Миргорода, а ще у Пирятині, Зінькові, Кобеляках, Карлівці, Лохвиці та Хоролі.

Пацієнти, які перебувають на такій терапії, отримують соціальну та психологічну підтримку, зокрема, й від працівників однієї із благодійних організацій.

"Тривалість супроводу складає дуже різні проміжки часу, залежно від того, наскільки складними є проблеми клієнта. Це можуть бути проблеми з житлом, втратою документів, налагодженням сімейних стосунків. З усіма тими факторами, які викликані в людини вживанням наркотиків. Це може бути рік, може бути два", — говорить керівниця проєктів благодійної організації «Світло надії» Марія Бондаренко.

Керівниця проєктів благодійної організації «Світло надії» Марія БондаренкоСуспільне Полтава

Керівниця проєктів благодійної організації «Світло надії» Марія Бондаренко

Із 2006 у Полтаві по замісну терапію зверталися майже півтори тисячі разів. В області таких звернень – близько двох тисяч. Нині препарати на Полтавщині отримує понад 800 людей, із них 370 в обласному центрі, каже Вадим Клорфайн.

"Є люди, які йдуть, приходять, є люди, які вперше звертаються, тому загалом стільки звернулося, але це може бути два–три звернення однієї і тієї ж людини", — каже завідувач відділення обласного центру терапії залежностей Вадим Клорфайн.

Із 2006 у Полтаві по замісну терапію зверталися майже півтори тисячі разівСуспільне Полтава

Із 2006 у Полтаві по замісну терапію зверталися майже півтори тисячі разів

"Хочеться взагалі не споживати, навіть замісної терапії. Є робота, є жінка кохана, дитина. Батьки спілкуються не як із наркоманом, а як із сином. Життя налагоджується", говорить полтавець Максим.

За інформацією Центру громадського здоров’я, в Україні програму замісної терапії впроваджують із 2004, а з 2017 її повністю фінансує держава.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди