Президента "Олімпіка" хочуть пожиттєво відсторонити від футболу після скандалу в грі із "Шахтарем"

Президента "Олімпіка" хочуть пожиттєво відсторонити від футболу після скандалу в грі із "Шахтарем"

Президента "Олімпіка" хочуть пожиттєво відсторонити від футболу після скандалу в грі із "Шахтарем" ФК "Олімпік"

КДК УАФ рекомендуватиме саме таке покарання.

Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ буде рекомендувати пожиттєво відсторонити від футбольної діяльності президента "Олімпіка" Владислава Гельзіна.

Що трапилося?

В п'ятницю, 26 березня, відбулося засідання КДК УАФ, на якому мали розглянути справу Гельзіна щодо його поведінки після гри 17-го туру УПЛ між "Олімпіком" та "Шахтарем". "Олімпік" поступився у поєдинку із мінімальним рахунком 0:1, а наприкінці першого тайму арбітр зустрічі Юрій Іванов скасував взяття воріт господарів поля через офсайд, через що Гельзін у нецензурній формі звинуватив арбітрів у несправедливому рішенні.

Читайте також: Чому "Олімпіку" у матчі із "Шахтарем" не зарахували гол, який зрівнював рахунок

Гельзін попередив контрольно-дисциплінарний комітет УАФ, що не зможе прибути на засідання через позитивний тест на коронавірус. Крім того, він попросив у КДК надати йому більше часу для підготовки захисту.

За інформацією "Профутбол Digital", розгляд справи не відбувся. Замість цього на засіданні представники КДК та очільник комітета етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка висловили свої позиції щодо ситуації, яка склалася.

Яка позиція у комітета етики та чесної гри по справі Гельзіна?

Голова комітета етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка зазначив, що буде просити пожиттєвого відсторонення Гельзіна від футбольної діяльності. Таку ж позицію раніше висловлював і очільник суддівського комітету Лучано Лучі, до роботи якого у президента "Олімпіка" були претензії.

Читайте також: УАФ проти "Олімпіка": КДК перевіряє висловлювання Гельзіна, клуб закликав до вотуму недовіри Лучі

Баранка зазначив, що рекомендація пожиттєво відсторонити Гельзіна від футболу - не його особисте рішення, а позиція всього комітету.

"Це не моє рішення, а всього комітета етики. Якщо говорити про мою думку, то у футболі немає місце людям, які роблять схожі заяви. Але вирішувати КДК, вони судді, а не я. В минулому Гельзін говорив про мене багато поганих слівЗа підсумками розслідування комітета етики та чесної гри в листопаді 2018-го УАФ дискваліфікувала молодіжні та юнацькі команди "Олімпіка", а в результаті виявилося, що я був правий".

Секретар КДК УАФ Ігор Грищенко також зазначив, що висновок комітета етики та чесної гри пов'язаний не лише із нецензурною лайкою Гельзіна після гри із "Шахтарем". За його словами, президент "Олімпіка" також втручався в роботу арбітрів, потрапивши в роздягальню рефері після завершення матчу.

"Ознайомилися із висновком комітету етики та чесної гри УАФ. Там є цілий спектр порушень, які комітет вбачає у діях Гельзіна. У цьому висновку комітет рекомендує КДК у подальшому розглянути питання щодо використання санкцій у вигляді пожиттєвої заборони на діяльність у футболі відносно Гельзина.

"За які порушення хочуть покарати Гельзіна? Втручання в роботу арбітрів шляхом потрапляння до роздягальні рефері, ненормативний виступ під час післяматчового флеш-інтерв'ю. В його висловах є ознаки дискримінації щодо певної групи осіб. Будемо аналізувати і приймати рішення як загалом, так і по поведінці, яка шкодить репутації футболу".

Конфлікт "Олімпіка" та Гельзіна: хронологія подій

  • 6 березня. Інцидент із скасованим голом у матчі "Олімпік" - "Шахтар".
  • 7 березня. Коментар Лучано Лучі - рішення головного арбітру зустрічі - правильне, а на президента "Олімпіка" Владислава Гельзіна очікує покарання за висловлювання в адресу бригади арбітрів.
  • 9 березня. "Олімпік" ініцює засідання клубів щодо вотуму недовіри Лучано Лучі.
  • 15 березня. "Олімпік" підготував лист щодо висловлювань Лучі у Telegram.
  • 16-17 березня. Клуби УПЛ ("Рух", "Десна", "Динамо") підтримали звернення "Олімпіка".
  • 17 березня. Третє звернення "Олімпіка" щодо незаконного перебування Лучі на посаді голови комітету арбітрів.
  • 17 березня. Відповідь УАФ на звернення щодо висловлювань Лучі та його правомірності перебування на посаді.
  • 19 березня. "Олімпік" зробив запит в УАФ щодо відведення Франческо Баранки від справи щодо матча із "Шахтарем".
  • 26 березня. Засідання КДК: Гельзін не з'явився, комітет етики та чесної гри рекомендує його пожиттєво відсторонити.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт