Хто став найкращим снайпером та снайперкою біатлонного сезону. І які результати в українців AP

Артем Тищенко - серед найвлучніших спортсменів сезону-2020/21.

У біатлонному сезоні-2020/21 спортсмени пройшли 10 етапів Кубка світу, а також брали участь на чемпіонаті світу в Поклюці.

За весь цей час біатлоністи могли закрити 420 мішеней на вогневих рубежах за умови, якби брали участь у всіх особистих гонках на рівні Кубка та чемпіонату світу. Частина біатлоністів пройшла всі вогневі рубежі у сезоні, однак закрити максимум мішеней не змогла.

Хто став найкращим снайпером серед жінок?

Якщо брати до уваги участь на етапах Кубка світу, незалежно від кількості стартів, то перемогу здобула представниця Казахстану Аліна Коломієць. Вона закрила 29 із 30 мішеней - її точність стрільби склала 96%.

Серед спортсменок, які брали участь у більш, ніж половині етапів Кубка світу, найкращий результат показала бельгійка Лотте Лі. Влучність бельгійської біатлоністки склала 90%, а вона сама закрила 234 із 260 мішеней.

Найкращий результат серед спортсменок, які брали участь на всіх етапах Кубка світу, показали німкеня Франціска Пройс та італійка Доротея Вірер. Точність обох біатлоністок склала 86%, при цьому Вірер закрила на дві мішені більше за Пройс (365 проти 363).

Результат Пройс та Вірер міг бути і вищим, але значно погіршився через несприятливі погодні умови в Естерсунді. Під час двох останніх гонок заключного етапа Кубка світу - в переслідуванні та мас-старті - італійка та німкеня не закрили 13 та 10 мішеней відповідно.

Щодо українок, то найкращий результат за стрільбою показала Дар'я Блашко - 87% закритих мішеней. А ось дворазова призерка Кубка світу-2020/21 Юлія Джима показала точність 86%, однак у неї було на 100 мішеней меньше, аніж у Вірер та Пройс.

Найбільше представництво у топ-12 мають німкені. Найкращий результат за влучністю показала Яніна Хетіх - 88%, крім неї туди потрапили ще троє біатлоністок - Ванесса Гінц (87%), Франціска Пройс та Марен Гаммершмідт (по 86%).

Найкращі снайперки сезону-2020/21 (мінімум 50% гонок)

• 1. Лотте Лі (Бельгія) - 90% (234/260)
  • 2. Каролін Кноттен (Норвегія) - 89% (321/360)
  • 3. Яніна Хетіх (Німеччина) - 88% (319/360)
  • 3. Дуня Здуч (Австрія) - 88% (355/400)
  • 5. Дар'я Блашко (Україна) - 87% (272/310)
  • 5. Ванесса Гінц (Німеччина) - 87% (296/340)
  • 5. Моніка Гойніш-Старега (Польща) - 87% (218/250)
  • 8. Франціска Пройс (Німеччина) - 86% (363/420)
  • 8. Марен Гаммершмідт (Німеччина) - 86% (226/260)
  • 8. Доротея Вірер (Італія) - 86% (365/420)
  • 8. Юлія Джима (Україна) - 86% (277/320)

...

• Віта Семеренко - 84% (59/70)
  • Валентина Семеренко - 84% (126/150)
  • Анастасія Меркушина - 82% (107/130)
  • Олена Підгрушна - 82% (224/270)
  • Катерина Бех - 78% (55/70)

Найгіршою снайперкою сезону-2020/21 серед тих, хто пройшов 50% гонок, стала чешка Люсія Харватова. Вона закрила 145 із 220 мішеней - точність чеської біатлоністки склала 65%. А ось Жюстін Бреза-Буше показала точність 76%, пройшовши всі можливі вогневі рубежі.

Хто став найкращим снайпером серед чоловіків?

У чоловіків абсолютним лідером за закритими мішенями став австрієць Сімон Едер. 38-річний біатлоніст показав точність у 93%, взявши участь у всіх стартах Кубка світу.

Крім Едера, 93% мішеней закрив німець Сімон Шемпп, який закінчив кар'єру на початку січня - 28 із 30. До трійки снайперів потрапив і Артем Тищенко, однак, на відміну від Едера, він пройшов менше 50% гонок на етапах Кубка світу. Українець не закрив лише 9 мішеней (121 із 130).

Понад 90% мішеней серед спортсменів, які брали участь у всіх особистих гонках, закрили норвежець Штурла Легрейд (92%), а також словенець Яков Фак (90%). Найкращим серед українців став Антон Дудченко, точність якого склала 83%.

Щодо лідерів збірної України, то Артем Прима випередив за влучністю Дмитра Підручного. Точність Прими склала 82%, Підручного - 80%.

Найбільше представництво у топ-12 мають Австрія, Німеччина та Франція. По два біатлоністи від кожної країни потрапили до списку найкращих снайперів сезону.

Найкращі снайпери сезону-2020/21 (мінімум 50% гонок)

• 1. Сімон Едер (Австрія) - 93% (392/420)
  • 2. Штурла Легрейд (Норвегія) - 92% (389/420)
  • 3. Давід Комац (Австрія) - 90% (308/340)
  • 3. Яков Фак (Словенія) - 90% (381/420)
  • 5. Матвєй Єлісеєв (Росія) - 89% (356/400)
  • 6. Міха Довжан (Словенія) - 88% (264/300)
  • 7. Себастьян Самуельссон (Швеція) - 87% (366/420)
  • 7. Крістіан Гоу (Канада) - 87% (280/320)
  • 7. Емільєн Жаклен (Франція) - 87% (367/420)
  • 7. Кантен Фійон-Майє (Франція) - 87% (349/400)
  • 7. Роман Реєс (Німеччина) - 87% (227/260)
  • 7. Арнд Пайффер (Німеччина) - 87% (299/340)