На базі Запорізької обласної лікарні відновлять шпиталь для ветеранів

На базі Запорізької обласної лікарні відновлять шпиталь для ветеранів

На базі Запорізької обласної лікарні відновлять шпиталь для ветеранів
Суспільне Запоріжжя

На базі Запорізької обласної клінічної лікарні відновлять роботу шпитального відділення для учасників бойових дій, інвалідів війни, членів родин загиблих ветеранів.

Для цього керівництву медзакладу доручили протягом місяця підготувати кошторис. Через пандемію відділення не працювало один рік. Створення кошторису дасть можливість внести проєкт рішення на розгляд депутатів вже на наступній сесії облради й виділити з обласного бюджету кошти на фінансування шпитального відділення на базі обласної лікарні.

На базі Запорізької обласної лікарні відновлять госпіталь для ветеранів
Суспільне Запоріжжя

Аби це не був "просто папірець", 18 березня на першій сесії депутати склали протокольне рішення й направили його голові облдержадміністрації, – повідомила депутатка Ніна Гурська.

"Люди, які пройшли війну, не важливо, навіть, де, 14-тисяч атошників, більше 5-ти тисяч учасники локальних війн, миротворці, дуже багато категорій і дуже багато прирівняних до них. А ще батьки загиблих – 318 таких сімей. Їх десь треба лікувати. У нас зараз сумна статистика: у середньому, щотижня одна людина йде з життя."

На базі Запорізької обласної лікарні відновлять госпіталь для ветеранів
Ніна Гурська, депутатка Запорізької обласної ради. Суспільне Запоріжжя

Нагадаємо: протягом року члени запорізького ветеранського руху виборюють право на медичне обслуговування та реабілітацію для учасників бойових дій і членів родин загиблих ветеранів.

До пандемії у Запоріжжі функціонувало два таких заклади – шпитальне відділення на базі Запорізької обласної клінічної лікарні, де системно лікувались військовослужбовці, та шпиталь для ветеранів на Великому Лузі. Але з початком карантину обидва медзаклади закрили.

"Люди прийшли на лікування у минулому році. Їм сказали, хтось один день був, хтось три: збирайте речі, виходьте, тому що ковід, карантин. І тут же на цьому ж місці зробили відділення для кардіології. Бо, як обмовилась заступник Шишки, що вони будуть збиратися, пити і погано себе поводити. Це така зневага до людей, які пройшли війну, що я навіть не знаю, як це назвати", каже Ніна Гурська.

Медична реформа не враховує подібні медичні заклади, – повідомив начальник хірургічного відділення Запорізького військового шпиталю Геннадій Охматенко.

"У зв’язку з медичною реформою, НСЗУ не фінансує такі ветеранські відділення. І як це буде вирішуватися? Це потрібна законодавча база, щоб фінансувати ці відділення."

Запорізький військовий шпиталь цю категорію ветеранів не обслуговує, – зауважив Геннадій Охматенко. Ветеранський санаторій не входить у систему медичних закладів Міністерства оборони України, цими питаннями мають опікуватися Міністерство ветеранів або соціального захисту, – підкреслив лікар.

На базі Запорізької обласної лікарні відновлять госпіталь для ветеранів
Геннадій Охматенко, начальник хірургічного відділення Запорізького військового шпиталю. Суспільне Запоріжжя

"Ми лікуємо діючих військовослужбовців, ветеранів ЗСУ і інвалідів ЗС 1-ої та 2-ої групи – це безкоштовно. Інші категорії – за плату. Ці люди до нас звертаються, але ми не надаємо їм цієї допомоги, і з’являються скарги і на Міністерство оборони, і куди завгодно", – сказав Геннадій Охматенко.

Шпиталь для ветеранів може функціонувати і на території міста – у відремонтованих медзакладах. Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух пропонував, зокрема, приміщення кардіоцентру, що поруч із 5-тою міською лікарнею.

Раніше розглядався й обласний шкіро-венерологічний диспансер, котрий зараз занепав і перетворився на притулок для безхатченків. Однак самі ветерани вважають найбільш прийнятним розташування шпиталю саме в рекреаційній зоні на березі Дніпра. "Я був, здається, 18 днів там, і мені дуже сподобалось. Перевірили все, навіть, те, що я не підозрював. Тому, здається, що там працюють, дійсно, фахівці своєї справи", – каже рядовий батальйону "Донбас" Олександр Таран.

Депутати облради нового скликання повернули до розгляду об’єкт на Великому Лузі, - підкреслив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух: "По Великому Лугу у нас вже є перша думка, і будуть вирішувати керівники відповідних установ, щоб разом із ветеранами, натовцями, де вони будуть проходити рекреацію. Але поруч розмістити дітей, які потребують інклюзії, і їм також треба зелені зони. Я думаю, що спілкування ветеранів із дітьми-інвалідами дасть свій позитив і для дітей, і для ветеранів."

Журналісти Суспільного Запоріжжя надіслали керівництву Запорізької обласної клінічної лікарні інформаційний запит - чи створюють у медзакладі кошторис для відновлення відділення для ветеранів АТО? А також у Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації – щодо перспективи відновлення на Великому Лузі шпиталю для ветеранів. Чекаємо на відповідь.

Читайте також: Старійшина сучасного козацтва відвідав Запорізький військовий шпиталь
На початок