Питна вода Херсонщини: чому за 8 років так і не вдалося забезпечити водою усіх жителів

Питна вода Херсонщини: чому за 8 років так і не вдалося забезпечити водою усіх жителів

Питна вода Херсонщини: чому за 8 років так і не вдалося забезпечити водою усіх жителів Суспільне Херсон

Обласна програма "Питна вода Херсонщини" була затверджена 2012 року і мала суттєво змінити ситуацію із водопостачанням у регіоні. Та за 8 років дії програми так і не вдалося її реалізувати. Про причини та як проблему із водопостачанням вирішуватимуть тепер Суспільному розповів член постійної комісії з питань сільського господарства, земельних відносин та екології Херсонської обласної ради Сергій Рибалко у програмі "Сьогодні. Головне".

За словами Сергія Рибалка, програмою "Питна вода Херсонщини" передбачалося водозабезпечення тих населених пунктів, де є проблема із водою. Таких близько 7 відсотків. Деякі пункти програми були виконані, говорить депутат, деякі – ні.

«Зрозуміло, що програм можна прийняти 10. Але важливо, хто їх профінансує. 4 роки не виділялися взагалі ніякі кошти», - розповів Сергій Рибалко.

Найбільше страждають від нестачі питної води приморські райони, в яких засолені верхні води, а також віддалені від Дніпра – Іванівка, Нижні Сірогози, Велика Олександрівка. Саме у цих районах існує графік подачі води. Сергій Рибалко говорить, що це не правильно і шкідливо і для здоров’я людей, і для самої системи водопостачання.

"Якщо вода йде, а потім водою не заповнені ці труби, то зрозуміло – грибки, бактерії і все інше там розвивається. Ржавіють труби, якщо вони досі у когось металеві. Це суттєво впливає на саму систему водопостачання. Зрозуміло, якщо добрий хазяїн на місці – нормальний сільський або міський голова, він не може допускати того, щоб вода подавалася по годинах. Це неправильно. Потрібно докласти усіх зусиль для того, щоб цього не було", – говорить депутат.

Розповів Сергій Рибалко і про негативні приклади використання бюджетних коштів.

"У нас було таке, коли виділялися кошти із державного бюджету, робилися свердловини й залишилася лише частина добудувати коштом внесків місцевих громад, облаштувати територію і запустити воду, поставити, наприклад, гідрофорд. Але коштів не находили і через деякий час це падало і замулювалося", - розповів Сергій Рибалко.

З усім тим зараз депутати планують прийняти нову програму "Питна вода Херсонщини", але вже після того, як з’явиться державна.

"Нова програма «Питна вода Херсонщини» буде дзеркальним відбитком загальнодержавної. Коли вона буде прийнята на рівні держави, ми зможемо її перенести в реалії Херсонської області та наповнити її нашими проблемами. А головне - потрібно розуміти, звідки буде фінансування", – говорить Сергій Рибалко.

Важливо, щоб і місцеві громади допомагали у розв'язання цих питань, сказав депутат.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди