Майже половина українців вважають МОЗ відповідальним за своєчасну вакцинацію — Рейтинг

Майже половина українців вважають МОЗ відповідальним за своєчасну вакцинацію — Рейтинг

Опитування
Майже половина українців вважають МОЗ відповідальним за своєчасну вакцинацію — Рейтинг УНІАН

46% українців вважають, що найбільшу відповідальність за своєчасну вакцинацію несе міністр охорони здоров'я.

Такі дані за результатами опитування наводить соціологічна група "Рейтинг".

Окрім того, 16% опитаних вважають, що за своєчасну вакцинацію відповідальний президент, 15% — головний санітарний лікар, 11% — Верховна рада, а 4% — прем'єр-міністр.

Водночас, 40% респондентів заявили, що їм недостатньо інформації про вакцинацію. Цілком достатньо даних 34% опитаних, "скоріше достатньо" — 27%.

"Більш обізнаними про хід вакцинації вважають себе старші опитані, а також ті, що краще його оцінюють. Але й серед них кожному шостому не вистачає інформації про хід вакцинації", — відзначають автори дослідження.

Як показало опитування, 44% українців взагалі не знають , яким чином можна записатися в чергу на вакцинацію від коронавірусу, 32% – щось чули про це, 24% – добре обізнані. Найменше процедура відома мешканцям східних та південних регіонів. При цьому, серед охочих зробити щеплення препаратом Covieshield третина не знає, як це зробити.

"Оцінюючи поширені упередження з приводу вакцинації, думки опитаних розділилися наступним чином: майже половина опитаних (46%) погоджуються, що є кращі способи підвищення імунітету, ніж вакцина. Водночас 42% - мають протилежну думку. Твердження, що людям з хронічними захворюваннями не можна вакцинуватися, підтримують 40%, не підтримують – 36% (23% не визначилися)", — йдеться в опитуванні.

Окрім того, третина респондентів вважають, що тим, хто перехворів на коронавірус, не потрібно вакцинуватися, більше половини – не погоджуються. Ще чверть українців вважають, що краще перехворіти коронавірусом, ніж вакцинуватися, з цим не погоджуються 60% опитаних

Довідка. Опитування провели з 18-19 березня 2021 року серед 1500 українців віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%. Проєкт здійснено на замовлення  Форуму здоров'я Зоряни Скалецької.

Що відомо

  • 37% українців лояльні до вакцинації, натомість 41% її критикують. 38% опитаних готові зробити платне щеплення, а вакцинуватися безкоштовно готові 47%.
  • Більшість українців вважають, що коронавірус штучно створили внаслідок наукового експерименту. Також серед опитаних соціологами виявилось більше тих, хто турбується про своє здоров'я менше, ніж за стан свої рідних.
  • 61% опитаних українців не готові робити щеплення проти COVID-19 через недовіру до вакцини.
  • За результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" у вересні 2020 року, 72% українців заявили, що постійно носять захисту маску для обличчя у громадських місцях, і лише 6% цього не роблять.
  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди