34-річний російський біатлоніст закінчив кар'єру через допінг-скандал. Хоча його не відсторонили

34-річний російський біатлоніст закінчив кар'єру через допінг-скандал. Хоча його не відсторонили

34-річний російський біатлоніст закінчив кар'єру через допінг-скандал. Хоча його не відсторонили Championat

Росіянин мав право продовжити виступи в біатлоні, але від цього відмовився.

Біатлоніст із Росії Алєксєй Слєпов вирішив припинити виступи через допінговий скандал. Хоча не був відсторонений російським антидопінговим агентством.

Що трапилося?

Справа Алєксєя Слєпова пов'язана із порушенням антидопінгових правил. Згідно регламенту, біатлоністи мають повідомляти відповідні органи щодо свого місцезнаходження для того, щоб здавати допінг-тести у незмагальний період.

Читайте також: Андрейса Расторгуєвса відсторонили на рік від виступів у біатлоні

Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) під час розслідування з'ясувало, що спортсмен пропустив три допінг-тести. Але у жовтні 2020 року, приймаючи рішення щодо Слєпова, вирішило його не відсторонювати - біатлоніст надав пояснення та медичні документи, які пояснювали причини, чому перші два допінг-тести він не здав.

Водночас, РУСАДА вирішила не розглядати третій епізод із пропущеним допінг-тестом Слєпова і дозволила йому брати участь у біатлонному сезоні. Однак уже через тиждень російське антидопінгове агентство рішення змінило, вдруге розпочавши розслідування по справі.

Яке рішення прийняв російський біатлоніст?

РУСАДА так і не ухвалила рішення щодо відсторонення Слєпова від змагань. Попри те, що біатлонний сезон і Кубок IBU зокрема, на якому в останні сезони змагався росіянин, вже закінчилися.

Тренер 34-річного біатлоніста Валєрій Храмоножкін повідомив, що Слєпов не захотів більше чекати рішення від РУСАДА та завершив кар'єру в спорті.

"Ситуація не прояснилася. Рішення досі немає і невідомо, чи буде взагалі. Враховуючи це, Олексій вирішив завершити кар'єру. Він не дискваліфікований, мав право виступати і надалі, але через те, що ситуація затягнулася і були пропущені всі відбіркові старти, він вирішив закінчити із виступами у спорті".

Також тренер повідомив, що Слєпов після закінчення кар'єри повністю спорт не покине і буде працювати дитячим тренером.

Хто такий Алєксєй Слєпов

  • Триразовий чемпіон Європи з біатлону та колишній лижник;
  • На рівні етапів Кубка світу Слєпов змагався з 2013 по 2018 рік. Найкращий результат - четверте місце в спринті в сезоні-2016/17 на етапі в Поклюці;
  • У сезоні-2013/14 Слєпов став переможцем загального заліку Кубка IBU.

Допінг-скандали збірної Росії з біатлону

  • На початку січня 2015-го російський біатлоніст Алєксандр Логінов визнав вину у вживанні допінгу;
  • В листопаді 2015-го IBU оштрафувала Союз біатлоністів Росії на 100 тисяч євро через порушення допінгових правил. Крім Алєксандра Логінова, Росію покарали через позитивні допінг-проби у двох біатлоністок - Єкатеріни Юрлової та Іріни Старих;
  • В 2018 році двох колишніх лідерів збірної Росії з біатлону - Антона Шипуліна та Євгенія Устюгова - також спіймали на вживанні допінгу;
  • На початку січня в російському Ханти-Мансійську масово знялися з участі в місцевому турнірі 33 юніори після того, як на змагання прибули допінг-офіцери.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт