Станом на 1 березня на Житомирщині поголів'я великої рогатої худоби зменшилося на 6 з половиною відсотків. Про це Суспільному розповіла представниця обласного департаменту агропромислового розвитку Ніна Добринська.
За її словами, наша область також зменшила виробництво молока на 4,2%, а по Україні на 4,8%.
"Фермерським господарствам, які утримують 5 і більше корів, держава виплачує по 5 тисяч за корову, – каже Ніна Добринська. – Чекаємо зараз розподілу грошей, щоб надати підтримку фермерським господарствам. Фермерам, які вирощують корів власного відтворення, держава платитиме 30 тисяч гривень".

Кореспонденти Суспільного побували у селі Мирославка, де виготовляють молочну продукцію, та на підприємствах Бердичівського району, зокрема, у селі Слободище, де розводять корів.

Телятниця Марина Цицимонова розповіла, що від корови новонароджених бичків та теличок забирають через 6 годин після народження. Їх переміщують до телятника:
"Наша робота полягає в тому, щоб напоїти телятко, стежити за чистотою у клітці, а якщо телятко хворе – повідомити лікаря. У цій клітці новонароджені 15 – 20 днів, а потім ми переводимо їх на няню".

Керівник ферми Микола Стороженко зазначив, що усе автоматизовано:
"Кожне телятко має номер і має пасочка. Телятко заходить, і комп'ютер це фіксує та починає розмішувати корм, молоко підігрівається, і телятко його п'є".
Через 2 місяці телят переводять до іншого приміщення. Худоба розділена по групах, її готують до запліднення. Станом на сьогодні (24 березня – ред.) на підприємстві 800 дійних корів.

Операторка машинного доїння Олена Плохотнюк зауважила, що процес доїння автоматизований:
"Ми спочатку обробляємо вим'я корови, протираємо його серветками, і починаємо процес доїння. Ми доїмо три рази на день. У нас може бути від однієї корови до 28 літрів. За добу ми доїмо 15 тонн молока".

Керівник ферми Микола Стороженко додав:
"Ми по комп'ютеру бачимо, як відбувається процес доїння. У нас видно кожну корову за її номером. По молокопроводу молоко надходить до охолоджувача ".
Охолоджується молоко до 4 градусів. Щодня молокозаводи забирають молочну сировину. Молочну продукцію виготовляють у сусідньому селі Мирославка.

Завідувачка виробництвом Ольга Крутяк розповіла, що на підприємство щодня привозять свіже молоко екстра-класу:
"Ось тут воно охолоджується, далі ми пастеризуємо молоко на пастеризаторі, робимо сепарацію, частину жирів відділяємо, а частина йде у нашу продукцію. Потім молоко доводимо до 96 градусів, вносимо термозакваску і ставимо на дозрівання".
На підприємстві виготовляють ряжанку, вершки, кефір, йогурти, сметану та сир.
Автор: Сергій Косюченко
Камера: Віктор Підвисоцький