Села Полтавської громади обслуговуватимуть міські комунальні підприємства

Села Полтавської громади обслуговуватимуть міські комунальні підприємства

Села Полтавської громади обслуговуватимуть міські комунальні підприємства Суспільне Полтава

Комунальні підприємства обласного центру починають обслуговувати старостинські округи Полтавської громади. Це тому, що сільради там ліквідували, і комунальні заклади, які були на їхньому балансі, припиняють працювати. А обслуговувати населення, також утримувати і доглядати інші об’єкти відтепер будуть полтавські організації. Чотири з них уже функціонують, ще одне підприємство створюють, каже заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

На території колишньої Пальчиківської сільради, а нині старостинського округу Полтавської громади, проживає понад півтори тисячі людей. Тут функціонувало одне комунальне підприємство, яке майже три роки обслуговувало населення.

"Головна робота комунального підприємства – це подача води населенню. Водопостачання централізоване, ми маємо на балансі три вежі. Крім цього, ми займаємося ще вивозом твердих побутових відходів з території сіл колишньої сільради. Надаємо послуги з обпилювання дерев, обкошування бур’янів", − говорить керівниця підприємства "Господар".

Села Полтавської громади обслуговуватимуть міські комунальні підприємстваСуспільне Полтава

Світлана Бурмістрова, керівниця підприємства "Господар"

Та після ліквідації сільради, підприємство припиняє працювати. Відповідно обслуговувати населення, утримувати і доглядати інші об’єкти воно не може. Нині тут та в інших дев’яти старостинських округах цим займатимуться полтавські комунальні заклади. Відтак, надавати свої послуги вони будуть на близько 40 тисяч людей більше, ніж раніше, каже заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

"КАТП 1628 – це раз, "Декоративні культури" – два, підприємство, яке надає ритуальні послуги – це третє й четверте буде забезпечувати харчування. "Міськсвітло" – одне з основних, тому що ми зараз проводимо аудит. Десь вуличне приміщення на балансі сільської ради, десь обслуговує фермерське господарство. Тому зараз ми робимо аналіз, щоб потім взяти на баланс, і забезпечити вуличне освітлення", говорить перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

Села Полтавської громади обслуговуватимуть міські комунальні підприємстваСуспільне Полтава

Валерій Пархоменко, перший заступник Полтавського міського голови

"Процес вже пішов. У мене був перший представник з Сем’янівського старостату, яка вже зараз отримує певну кількість договорів, яку повинні заключити з населенням для того, щоб ми вивозили сміття", − каже керівник підприємства "КАТП-1628" Андрій Бардінов.

За словами Валерія Пархоменка, працівників колишніх комунальних підприємств ліквідованих сільрад долучатимуть до роботи на існуючих полтавських.

Села Полтавської громади обслуговуватимуть міські комунальні підприємстваСуспільне Полтава

Андрій Бардінов, керівник підприємства "КАТП-1628"

"Ті люди, які безпосередньо були задіяні (водії, прибиральники, вантажники, водії машин, які вивозили рідкі нечистоти), ми, безумовно, цих людей візьмемо до себе у штат, і вони будуть виконувати ту ж саму роботу, яку й виконували там, на місці. Додамо людей, які керували цими процесами, які знають ситуацію, володіють, можуть організувати роботу", − каже керівник підприємства "КАТП-1628" Андрій Бардінов.

Крім збільшення навантаження, у полтавських підприємствах зміниться і фінансування.

"Воно буде змінено, у залежності від повного об’єму робіт, які ми з’ясуємо. Наразі підприємство ще об’їжджає територію мереж, які передаються нам, і від того буде змінено фінансування", − говорить керівник підприємства "Міськсвітло" Юрій Міщенко.

"Місяць чи два і вже буде інформація: які витрати, що необхідно додатково, а, можливо, щось і не треба фінансувати", − говорить перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

Нагадаємо, Полтавська міська територіальна громада утворилася після місцевих виборів, які відбулися восени 2020 року. До Полтави приєдналися 55 навколишніх сіл. Площа нової громади понад 500 квадратних кілометрів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди