Виставка та іменна премія: як у Рівному відзначили 135-річчя Косміаді

Виставка та іменна премія: як у Рівному відзначили 135-річчя Косміаді

Виставка та іменна премія: як у Рівному відзначили 135-річчя Косміаді Георгій Косміаді, Суспільне Рівне

У Рівненському краєзнавчому музеї 24 березня відзначили 135 річницю з дня народження художника Георгія Косміаді. Там презентували виставку картин, які він написав у повоєнний період. Її експонуватимуть впродовж місяця.

На виставці "Квіти, жінки і янголи" представлені роботи повоєнного періоду творчості Георгія Косміаді. За словами дослідників, у ці роки митець проживав у Німеччині, був вільним художником і особливо активно експериментував з графічною технікою монотипіїМоноти́пія — це різновид графіки, виконаний шляхом малювання на гладкій поверхні, яка не поглинає фарби. Поверхня (або матриця) історично складається з мідної пластини для гравюри, але в сучасних умовах може використовуватись також цинк, скло, органічне скло тощо..

"Техніка написання монотипії – це написання на склі і відображення на папері. Роботи, писані маслом, роботи, писані гуашшю, теж дуже цікаві, їх можна побачити в артательє Георгія Косміаді, але монотипії – вони є найскладнішими і найцікавішими", – зазначає дослідниця життя і творчості Георгія Косміаді Наталія Тарасевич.

У післявоєнному Рівному про художника Косміаді майже не згадували. Його роботи почали повертатися сюди вже після розвалу Радянського Союзу.

"Ми б не знали і не мали його робіт, якби не донька, яка в 1992 році повернулася в Рівне і почала помаленьку привозити спадщину свого батька. Це роботи, які зберігалися в артательє Георгія Косміаді. В такій кількості вони вперше в Рівному представляються", – розповідає директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Щороку у день народження Георгія Косміаді у Рівному відбувається вручення творчої відзнаки його імені. Починаючи з 2012-го, премію присуджують за вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва. Цьогоріч її лауреатом став художник Віктор Гвоздинський.

"Його творчість надихає на подальшу працю. Я працюю у різних жанрах і те, що мене номінували і присудили премію Георгія Косміаді, вважаю, досить почесно. Приємно, що сьогодні моя творчість оцінена", – ділиться своїми відчуттями лауреат премії ім. Георгія Косміаді Віктор Гвоздинський.

Що відомо

  • Георгій Косміаді народився на Кавказі, навчався в Москві, був солдатом царського війська в роки Першої світової війни.
  • З 1918-го по 1939-й роки художник Георгій Косміаді жив у Рівному. Окрім написання картин, викладав малювання у п'яти тогочасних гімназіях.
  • В роки Другої світової війни художник покинув обласний центр.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше