За що і на який термін ФІФА відсторонила від футбольної діяльності експрезидента Зеппа Блаттера

За що і на який термін ФІФА відсторонила від футбольної діяльності експрезидента Зеппа Блаттера

За що і на який термін ФІФА відсторонила від футбольної діяльності експрезидента Зеппа Блаттера AP

На момент закінчення терміну дискваліфікації Блаттеру буде 92 роки.

ФІФА продовжила термін відсторонення для двох колишніх функціонерів організації - Зеппа Блаттера та Жерома Вальке. Про це повідомляє прес-служба ФІФА.

Організація визнала винними Блаттера та Вальке, відсторонивши їх на однаковий термін - 6 років та 8 місяців. Покарання вступає у силу одразу ж після того, як закінчиться термін їх попереднього відсторонення.

Попередній термін відсторонення Блаттера спливав у жовтні 2021 року. А ось Вальке не мав права займатися футбольною діяльністю до жовтня 2025-го.

Таким чином, Блаттера відсторонили від футболу до червня 2028 року. На момент, коли заборона припине діяти, колишньому президенту ФІФА буде 92 роки. У випадку із Вальке термін відсторонення від футбольної діяльності буде чинним до червня 2033-го - тоді йому буде 72 роки.

Крім відсторонення, ФІФА покарала функціонерів грошовим штрафом у 1 мільйон швейцарських франків (900 тисяч євро).

За що покарали Блаттера і Вальке?

ФІФА зазначила, що покарання функціонерів пов'язані із порушеннями, що мають відношення до виплат премій. Ці премії мали пряме відношення до турнірів, які проводяться під егідою ФІФА, зокрема із чемпіонатами світу з футболу.

Одна із справ, за якою Блаттера визнали винним - незаконний платіж, який експрезидент ФІФА здійснив Мішелю Платіні - колишньому очільнику УЄФА, що також був визнаний винним у фінансових скандалах під час перебування на посаді. Сума платежу склала 2 млн швейцарських франків (понад 2 млн євро).

У випадку із Вальке відсторонення пов'язані із обвинуваченнями у корупції. ФІФА відсторонила функціонера з посади ще в вересні 2015 року, а згодом з'ясувалося, що колишній генеральний секретар організації був пов'язаний із корупційними схемами під час продажу квитків на чемпіонат світу-2014, який відбувся у Бразилії.

Що відомо

  • Блаттер та Вальке раніше оскаржували покарання, які отримали від ФІФА. Апеляція була задоволена частково - їм скоротили термін дискваліфікації з 8 до 6 та з 12 до 10 років відповідно.
  • Крім цієї скарги, Блаттер та Вальке намагалися оскаржити рішення ФІФА за допомогою апеляції у Спортивному арбітражному суді Лозанни. Апеляцію Блаттера CAS відхилив у грудні 2016-го, Вальке програв справу у Лозанському суді в липні 2018-го.
  • Зепп Блаттер перед відстороненням п'ять разів обирався на посаду президента ФІФА. Загалом він очолював організацію 17 років - з 1998-го по 2015-й.
  • Жером Вальке обіймав посаду генерального секретаря ФІФА з червня 2007-го по січень 2016 року.
  • Чинним президентом ФІФА є італієць Джанні Інфантіно, який переміг на виборах у 2016 році. Генеральним секретарем організації є сенегальська функціонерка Фатма Самура.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика