Чоловіча збірна України – на Олімпіаді в фехтуванні на шпагах. Це єдина командна ліцензія

Чоловіча збірна України – на Олімпіаді в фехтуванні на шпагах. Це єдина командна ліцензія

Чоловіча збірна України – на Олімпіаді в фехтуванні на шпагах. Це єдина командна ліцензія FIE.org

І більше командних ліцензій не буде.

Етап Кубка світу з фехтування на шпагах у Казані завершив основну частину олімпійської кваліфікації у фехтуванні. До цього старту були сформовані майже усі учасники Ігор в фехтуванні на рапірі та шаблі (в України поки лише одна ліцензія).

Перед останнім етапом Україна претендувала на обидві командні квоти на Олімпіаду - чоловіки перебували на четвертому місці у рейтингу (прохідне), жінки були дев'ятими (не прохідне).

Із завданням впоралася лише чоловіча команда: виграли "срібло", піднялися на третє місце в олімпійському рейтингу та відібралися в Токіо. Це буде четверта поспіль Олімпіада для українського чоловічої шпаги - з 2004 року незмінно на Іграх.

Читайте також: Українець Рейзлін удруге в кар'єрі виграв "золото" етапу Кубка світу з фехтування на шпагах

Жінки вилетіли у ключовому матчі 1/8 фіналу проти прямих суперниць з Естонії. Утім, навіть після цього залишалися математичні шанси: потрібна була реалізація одразу кількох сценарії. Усі склалися, крім одного - Італія не пройшла до півфіналу (вилетіла в 1/4) і не дозволила Україні вийти на Олімпіаду.

За особистим рейтингом Олена Кривицька з десятим місцем у світовому рейтингу не відібралася на Ігри: однакова кількість очок з останнім зональним прохідним місцем, але нижче за додатковим показником (суперниця - чемпіонка Європи).

Відтак, за результатами світової кваліфікації у фехтуванні Україна завоювала чотири ліцензії в Токіо:

  • Шпага: чоловіки - команда (3 ліцензії), жінки - 0
  • Шабля: чоловіки - 0, жінки - 1 (Ольга Харлан)
  • Рапіра: чоловіки - 0, жінки - 0

Це найменша кількість в історії. Попередній найгірший результат - Атланта-1996, шість спортсменів.

Чи є ще шанс потрапити на Олімпіаду?

Так. Залишається остання можливість здобути ще чотири (це максимум) ліцензії.

Наприкінці квітня (24-25 число) в Мадриді відбудеться європейський ліцензійний турнір. Там буде розіграно по одному місцю в кожній з трьох видів програми. Виставляти своїх атлетів можуть лише країни, які ще не здобули ліцензії у конкретному виді.

Тобто, Україна зможе змагатися за ліцензію у жіночій шпазі, чоловічій шаблі та рапірі (як чоловічій, так і жіночій). Щоб відібратися на Ігри, потрібно буде виграти зональний ліцензійний турнір.

Що відомо

  • Олімпіада-2020 - перші в історії Ігри, де відбудуться змагання в усіх видах фехтування. На попередніх Іграх командні турніри чергувалися. Наприклад, жіноча шабля була в 2008 та 2016 роках, але не в 2012.
  • Україна уперше в історії не пройшла кваліфікацію на Олімпіаду в жіночій шаблі.
  • Командний турнір в Токіо у фехтуванні на шпагах (чоловіки) відбудеться в п'ятницю, 30 липня. А індивідуальний - в неділю, 25 липня. Індивідуальні змагання в жіночій шаблі - понеділок, 26 липня.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт