Претендент на посаду виконавчого директора УКФ В'ячеслав Жила: "Зовні можна бачити що завгодно"

Претендент на посаду виконавчого директора УКФ В'ячеслав Жила: "Зовні можна бачити що завгодно"

Претендент на посаду виконавчого директора УКФ В'ячеслав Жила: "Зовні можна бачити що завгодно"

На Радіо Культура відбувся ефір, присвячений виборам нового виконавчого директора УКФ. Одним з гостей став учасник конкурсу на цю посаду В'ячеслав Жила, художній керівник київського академічного театру "Актор", продюсер, засновник театральної школи. Він прокоментував, як збирається гарантувати незалежність фонду в разі своєї перемоги.

На питання ведучого ефіру Вадима Карп’яка, чому він вирішив податися на цю посаду, В'ячеслав відповів:

"По-перше, це дуже крута інституція. По-друге, у мене самого є успішні кейси культурних проєктів. Розвиток Київського академічного театру "Актор", різноманітні постановки, організація культурних івентів. У 2019 році ми робили Borjomi New Year Parade - перший київський столичний новорічний парад на кшталт нью-йоркського.
По-третє, я один з опініон-лідерів усієї нашої культурної тусовки, мені так здається. Я вирішив взяти участь в конкурсі, тому що бачу, напевно, якісь конкретні шляхи розвитку цієї інституції. Я б розвивав всі ті надбання, які є".

В'ячеслав запевнив, що його не лякає робота у державному секторі. Адже, як зазначив ведучий Вадим Карп’як, посада виконавчого директора УКФ передбачає, що він буде не реалізовувати культурні проєкти, а займатися бюрократією.

"Моя посада сьогодні звучить директор-художній керівник київського академічного театру "Актор". В першу чергу вона бюрократична, тому що це директор. Художній керівник - це вже інша частина. Всю складність бюрократичної машинерії я усвідомлюю, тому що знаю, що таке керувати комунальною установою".

Друге — у мене є досвід роботи на адміністративних посадах в національних театрах, юрисконсультом в Центральному будинку офіцерів. У мене MBI.

Але все ж таки, мені здається, дуже важливо, аби в цій епопеї вже з'явилася людина дотична до культурної інституції, а не просто, скажімо так, з якоїсь іншої сфери, бувши крутим менеджером".

Жила не захотів ділитися своїми думками стосовно стратегії УКФ на наступні три роки, адже планує озвучити їх під час дебатів. Але запевнив: все зроблене за ці роки тільки посилиться.

"Команда УКФ, яка є на цей час, зробила більше ніж деякі наші інституції за 30 років незалежності. І якщо так складуться зірки, що я її очолю, я хотів би всіх запевнити, що ми будемо рухатися виключно відповідно до тієї стратегії, яка є в УКФ на 2018-2021 роки".

Наостанок він прокоментував питання ведучого, як у випадку перемоги збирається гарантувати незалежність роботи фонду, якщо подзвонять і скажуть є такий проєкт — треба його виконати.

"Виконавчий директор не вказує кого фінансувати і скільки видавати, підтримувати певні проєкти. Для цього є експерти. По-перше, є законодавство, по-друге, затверджена стратегія. Не бачу тут ніяких інших можливостей впливати або керувати УКФ повз ці документи".

Частина критики УКФ якраз сконцентрована на тому, що експерти мають забагато влади. Поки Жила не має остаточної відповіді на питання, чи варто самій інституції дати більше можливостей на остаточні рішення, "прикрутити" трохи повноваження експертів.

"Я не маю остаточної відповіді. Я не всередині цієї структури. Зовні можна бачити все що завгодно. Здається, у нас так і відбувається. Чутки різноманітні. Я безпосередньо скажу про себе. Ми з театром подавалися з кількома проєктами в УКФ. З одним-двома не пройшли, подавалися знову. І я не бачу взагалі в цьому питання.

Мені все досить прозоро, я не скажу нічого проти експертів. Можливо в процесі ми дійдемо якогось рішення, щось будемо переформатовувати. Але це не вирішує одна людина. УКФ — це величезна організація. Там кожна людина на вагу золота, яка приймає суперкруті рішення та доносить їх".

Повну версію радіоефіру слухайте за посиланням.

Що відомо

Юлія Федів відмовилася від участі у конкурсі на посаду виконавчого директора УКФ

Суспільне проведе публічну дискусію кандидатів на виконавчого директора УКФ

Концертна індустрія звинуватила УКФ у порушеннях при видачі грантів. Що відбувається?

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше