Збірна України втратила "золото" на останніх секундах у командній шпазі на Кубку світу з фехтування FIE

У фіналі українські шпажисти ледь не здобули ще одну перемогу на турнірі.

Збірна України програла у фіналі у командній шпазі в чоловічому турнірі на етапі Кубка світу з фехтування в Казані.

Перед виступами у командному турнірі українці встигли здобути "золото" в шпазі в одиночному змаганні. 37-річний Ігор Рейзлін здолав у фіналі чемпіона світу Гергея Шиклоші і вдруге у своїй кар'єрі переміг на рівні Кубка світу.

Турнір у Казані був останньою можливістю для України здобути ліцензію на Олімпійські Ігри в Токіо. Серед представників української команди шпажистів олімпійську ліцензію здобув лише Ігор Рейзлін.

Проте після етапу в Казані представництво України на Олімпіаді в Токіо збільшилося.

Як виступила команда українських шпажистів?

У командному турнірі збірна України була представлена Ігором Рейзліним, Богданом Нікішиним, Романом Свічкаром та Анатолієм Гереєм

Перед тим, як гарантувати собі олімпійську ліцензію у командному турнірі, чоловіча команда пройшла збірні Ізраїлю (45:43) та Японії (29:25). У півфінальній сутичці на українців очікувала збірна Китаю - перемога 39:36.

У фіналі збірна України на етапі Кубка світу в Казані повинна була зустрітитися із Італією. І була близькою до "золота".

Українці поступово нарощували перевагу у дев'ятираундовому протистоянні проти Італії. У підсумку українці перед останнім раундом мали перевагу в 7 уколів над італійцями - 37:30.

Однак у заключному раунді італійські шпажисти зробили неймовірний камбек. Анатолій Герей, який виступав за Україну в дев'ятому раунді, не втримав перевагу, підпустивши до себе італійця. А за 3 секунди до кінця дозволив Італії вийти вперед.

Після того, як Україна почала поступатися в рахунку, Герей намагався усима силами здобути перемогу. Однак італійський шпажист тактично відступав назад, не підпускаючи до себе українця. В підсумку 43:44 - Україна здобуває лише "срібло".

Попри поразку, чоловіча збірна стала єдиною українською командою, яка виступатиме на Олімпіаді-2020. Жіноча команда з фехтування на шаблях не змогла відібратися на Олімпійські Ігри.

Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт