У Бериславі на Херсонщині не працюють очисні споруди

У Бериславі на Херсонщині не працюють очисні споруди

У Бериславі на Херсонщині не працюють очисні споруди Суспільне Херсон

Майже 20 років у Бериславі не працюють очисні споруди. Частина міських стоків потрапляє до Каховського водосховища, за що сплачено не одну тисячу гривень штрафів. На реконструкцію потрібно майже 70 мільйонів гривень.

Міський голова Олександр Шаповалов говорить, що у громади таких грошей немає.

Територія, де розташовані очисні споруди, поросла травою, кущами і деревами. Відстійники, куди зливалися стоки, - сухі.

У Бериславі на Херсонщині не працюють очисні спорудиСуспільне Херсон

Міські очисні споруди в аварійному стані з 2002 року. До 2019-го замовником виконання ремонтних робіт і розпорядником бюджетних коштів були відповідні управління облдержадміністрації та облради.

"Зараз за виконання робіт відповідає Бериславська міська рада. Загальна вартість робіт по очисних спорудах складає майже 70 мільйонів гривень. Звісно, таких коштів в міському бюджеті немає. Тому ми прагнемо потрапити до української програми природоохоронних заходів, яка є по міністерству регіонального розвитку", - розказав заступник міського голови Сергій Шматов.

За словами заступника, минулого року з природоохоронного фонду обласного бюджету дали мільйон гривень.

"Було прийнято рішення щодо проведення реконструкції насосної станції, бо вона в аварійному стані. От ви її бачите. Згідно із запланованими роботами тут був зроблений дах, поміняли вікна, двері, відремонтували фасад. Насосна станція готова приймати обладнання, яке там треба встановити", - додає Сергій Шматов.

У Бериславі на Херсонщині не працюють очисні спорудиСуспільне Херсон

Щоквартально Бериславський водоканал платить 3 тисячі гривень штрафу за те, що частина стоків зливається у річку. Останній судовий збір становив 38 тисяч гривень, - говорить міський голова:

"Вивозим. Працюємо. У нас є дві машини асенізаторні. Працюють. Ми документи поздавали. Очікуємо фінансування. Ми вивозимо їх на колишню каналізаційну станцію. Там є чеки і туди зливають. Це чеки відстою. Там раніше все перероблялось, очищалось. А зараз вони порожні. Тож вивозимо, зливаємо. Щось випаровується, щось стоїть".

Свою думку щодо цієї ситуації висловили жителі Берислава.

У Бериславі на Херсонщині не працюють очисні спорудиСуспільне Херсон

Валентина жителька Берислава

"Запах не дуже приємний. Ми з дітками гуляємо і ходимо по цьому всьому. Бачите, які схили. Неприємно. Але і бачимо, що викачують машиною, не можемо сказати, що потопи серйозні", - розповідає жителька Берислава Валентина.

За словами жительки Берислава Галини, у неї вдома зливна яма:

"У мене квартира без зручностей. Я не в курсі, як там зі стоками. Ми все виносимо - і воду, і сміття, і тягаємо нагору. Двоповерхівка".

Житель Берислава Олександр говорить, що зливна вода тече біля педучилища.

"У нас немає взагалі нічого. У великих будинках десь викачують. А те, де воно тече, гляньте біля педучилища. Це жах. Все тече туди".

Бериславська міська рада підготувала проєкт реконструкції очисних споруд. За словами заступника міського голови Сергія Шматова, наступний етап – побудова колектору від насосної станції до них - можливий тільки за допомоги державних грошей. Державна екологічна інспекція провела останню перевірку рік тому. Матеріали були передані до прокуратури. Старша державна інспекторка з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції Південного округу Наталя Шукан розказала, що були накладені адміністративні стягнення на керівництво Бериславського водоканалу та розраховані збитки, завдані державі.

"За результатами аналізу встановлено, що скид зворотних вод здійснюється до Каховського водосховища. Неочищені зворотні води. Без наявності дозвільних документів, дозволу на спецводокористування, а також встановлених гранично допустимих нормативів забруднюючих речовин", - додає Наталя Шукан.

За словами інспекторки, приписи інспекції не виконуються.

Оксана Хлєбус, Ігор Педченко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди