До Сокирянської ОТГ на Буковині планують приєднати 14 сіл. Чому це порушує методику об'єднання

До Сокирянської ОТГ на Буковині планують приєднати 14 сіл. Чому це порушує методику об'єднання

До Сокирянської ОТГ на Буковині планують приєднати 14 сіл. Чому це порушує методику об'єднання

Деякі з сіл, які хочуть приєднати до Сокирянської ОТГ, розташовані на відстані понад 30 кілометрів від Сокирян. Через це Мінрегіон відправив перспективний план області на довивчення вдруге.

Село Грубна розташоване на відстані понад 8 кілометрів від Вашківців, які є центром Вашковецької громади. Однак, згідно з перспективним планом, село планують приєднати до Сокирянської ОТГ. Її центр розташований на відстані понад 30 кілометрів від Грубни. Послуги – адміністративні та соціальні – отримують у Сокирянах, кажуть жителі села.

«Там лікарня наша, і все інше. Ми звикли до Сокирян. А що у Вашківцях – взагалі незрозуміло, дороги вбиті. До Сокирян швидше доїхати, ніж до Вашківців», – каже жителька села Грубна Тетяна Лучкова.

Жителі села тричі на спільних зборах підтримали приєднання до Сокирянської ОТГ, каже сільський голова Грубни Олександр Кутейников.

Приєднання села Грубна до Сокирянської ОТГ порушує методику формування спроможних громад, згідно з якою максимальна відстань до центру громади – 25 кілометрів. Однак принцип добровільного об’єднання переважає, каже директор департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОДА Віктор Подорожний.

За словами Віктора Подорожного, через такий вигляд Сокирянської ОТГ, Мінрегіон відправив перспективний план області на повторні консультації. Раніше ОТГ планувала приєднання ще вісім сіл, натомість зараз пропонують чотирнадцять, каже голова Сокирянської міської ОТГ Василь Равлик.

Громади мали укрупнювати, натомість Вашковецька ОТГ, згідно з нинішньою версією перспективного плану, залишається у своїх межах, каже голова громади Віталій Романенко.

Кабінет Міністрів має затвердити Перспективний план Чернівецької області до середини лютого, каже Віктор Подорожний. До того часу ОДА має подати нову пропозицію щодо формування громад у Сокирянському районі. Після затвердження громади зможуть об’єднуватись тільки відповідно до цього плану.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди