Звільнити місто від яскравої зовнішньої реклами. Як у Дніпрі впроваджують дизайн-код

Звільнити місто від яскравої зовнішньої реклами. Як у Дніпрі впроваджують дизайн-код

Звільнити місто від яскравої зовнішньої реклами. Як у Дніпрі впроваджують дизайн-код

Менше половини магазинів у центрі Дніпра замінила свої вивіски на ті, що відповідають правилам дизайн-коду. Про такі результати роботи за рік розповів головний художник міста Сергій Білопольський. За його словами, затверджений у кінці 2018 року дизайн-код мав звільнити фасади будівель від яскравої зовнішньої реклами.

Про візуальні зміни Суспільне запитало у перехожих.

«Загалом кількість такої яскравої або нестилізованої, потворної реклами зменшилася. І мені здається, що усе рухається в одному напрямку, створюється єдиний не дуже яскравий стиль. Більше як фонова реклама», – каже дніпровець Руслан.

«Я знаю про існування дизайн-коду у місті, бо стежу за цією темою у фейсбуці. Але як жителю міста мені не здається, що реклами стало менше або вона стала більш спокійною. Я просто не бачу змін. Бачу зовнішню рекламу в неналежних місцях. Є зміни фасадів магазинів, їхніх кольорів, але розробленої ідеї на практиці не бачу», – каже інший перехожий.

Світлана Морозова – керівниця одного з магазинів у Дніпрі. Коли магазин переїхав за іншою адресою, жінка звернулася до дизайнерів та художників міста, аби зробити нову вивіску, за правилами дизайн-коду.

«Я не можу нічого сказати про складність процесу. Треба просто взяти себе в руки та один раз розібратися у цьому питанні. Можна без проблем, без черг та якихось складнощів оформити все відповідно до дизайн-коду, спокійно розмістити вивіску та працювати. Я впевнена, що прогулюючись вулицями якогось європейського міста, ви ніде не побачите вивіску, яка дуже кидається в око», – каже Світлана.

За рік інспектори департаменту торгівлі та реклами міськради перевірили 3600 магазинів у центрі міста. З них лише близько 1600 магазинів змінили вивіски за правилами дизайн-коду.

«Це, у порівнянні з попередніми роками, дуже багато. Але у порівнянні з усіма конструкціями міста – дуже мало. Це лише початок цього процесу. Основне завдання було – щоб дизайн-код справді почав працювати, налагодити цю систему. Завдання дизайн-коду – не ховати архітектуру міста. Якщо ми будемо ховати місто за рекламою, від нього нічого не залишиться. Архітектура – одна з основних складових міста», – зазначив головний художник міста Сергій Білопольський.

За словами головного художника, до кінця року планують змінити вивіски на проспекті Гагаріна, Поля та Слобожанському проспекті Дніпра.

Що відомо:

  • Дизайн-код Дніпра міська рада затвердила у грудні 2018 року. Він регулює розміщення вивісок магазинів та зовнішньої реклами на фасадах будівель.
  • Щоб узаконити такі конструкції, їх попередньо необхідно узгодити з головним художником Дніпра.
  • Дніпро став першим містом в Україні, де офіційно врегулювали розміщення зовнішньої реклами.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди