Державна інспекція перевіряє заявку на використання ядерного сховища на ЧАЕС

Державна інспекція перевіряє заявку на використання ядерного сховища на ЧАЕС

Державна інспекція перевіряє заявку на використання ядерного сховища на ЧАЕС сайт ЧАЕС

Державна інспекція з ядерного регулювання перевіряє заявку на використання сховища ядерних відходів на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомляє пресслужба ДІЯР.

Комісія у складі державних інспекторів Держатомрегулювання та представника Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки перевірить ЧАЕС, яка подала заявку на використання сховища ядерних відходів, розташоване на території станції, на предмет здатності проводити використання та обслуговування сховища з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.

Комісія перевірить дві заявки:

  • від 15 лютого 2021 р. за № 708/12010000-2021 на отримання ліцензії на провадження діяльності на етапі життєвого циклу – експлуатація ядерної установки (сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2);
  • від 16 березня 2021 р. за № 1107/12010000-2021 на внесення змін до ліцензії серії ЕО №000859 на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу – експлуатація ядерної установки (сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1).

Він також подякував за допомогу в реалізації всіх проектів на майданчику ЧАЕС Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і країнам-донорам Рахунку ядерної безпеки.

Сховище СВЯП-2 призначено для прийому, підготовки і зберігання протягом 100 років відпрацьованих тепловиділяючих збірок і додаткових поглиначів, які накопичилися на ЧАЕС. Сховище було споруджене за підтримки Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і країн-донорів Рахунку ядерної безпеки. До СВЯП-2 мають бути переведені майже 21 тисяча тепловидільних збірок, які є ядерними відходами, і наразі зберігаються у "мокрому" сховищі СВЯП-1.

Що відомо

  • Антимонопольний комітет України оштрафував підрядників будівництва сховища ядерних відходів через виявлені ознаки картельної змови.
  • За офіційними даними, у період з січня по червень 2020 року зону відчуження відвідало 15 770 людей.
  • Керівництво Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника має намір створити локації для віртуального туризму.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди