У Києві найбільше вакансій розміщено у сферах адміністрування та державної служби. Найменше – у телекомунікаціях та інформації.
Про це свідчать статистичні дані Київського міського центру зайнятості.
Станом на 19 березня у базі Київського міського центру зайнятості є щонайменше 8575 вакансій. Найбільше вакансій розміщено у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 1392, державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування – 1193), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 1044, освіти – 1011, найменше – у сфері інформації та телекомунікацій – 48.
Найбільш затребувані в столиці представники наступних професій:
- медсестри,
- вихователі,
- бухгалтери,
- оцінювачі-експерти,
- інструктори з фізкультури,
- електромеханіки,
- техніки
- лаборанти,
- працівники сфери торгівлі та послуг,
- поліцейські,
- охоронці,
- соціальні робітники,
- кваліфіковані робітники (електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків),
- водії громадського транспорту,
- некваліфіковані працівники.
Середній розмір запропонованої у вакансіях Києва заробітної плати становить 9300 гривень. Найвищі зарплати у вакансіях керівників департаментів – до 50 000 гривень, програмістів – до 36 969 гривень, та фахівців з корпоративного управління – до 35 тисяч гривень рієлтора.
Загалом, за даними КМЦЗ, навантаження на одну вакансію у Києві зменшилось від 3 до 2 осіб. Натомість у сфері інформації та телекомунікацій (на обліку у столичній службі зайнятості перебувають 1205 безробітних при 48 наявних вакансіях) навантаження становить 25 осіб на одне вакантне місце. Відповідно, існує дисбаланс між тими, хто шукає роботу, і де переважають особи з вищою освітою і відповідним досвідом, та вакансіями, більшість з яких розрахована на представників робітничих професій.