Проєкт "Здорові громади": на Херсонщині проводять медобстеження спортсменів спеціальної олімпіади

Проєкт "Здорові громади": на Херсонщині проводять медобстеження спортсменів спеціальної олімпіади

Проєкт "Здорові громади": на Херсонщині проводять медобстеження спортсменів спеціальної олімпіади Суспільне Херсон

Херсонщина стала одним з двох регіонів, де реалізують проєкт "Здорові громади". В одному з приватних медичних центрів лікарі з Києва та Вінниці провели обстеження спортсменів спеціальної олімпіади. Як все було, дізнавалося Суспільне.

На Херсонщині більше 200 спортсменів, які беруть участь у спеціальній олімпіаді, розказує координатор Руслан Малашенко. Зазвичай перед змаганнями, продовжує чоловік, спортсмени проходять медичні обстеження, але не такі:

"Сьогодні буде обстежено 28 спортсменів з міста Херсона і Херсонської області. Обстеження проходять тільки спортсмени з відхиленням інтелектуального розвитку. Такі обстеження вони не проходять, вони проходять звичайні обстеження у диспансері, де здають кров, консультацію спортивного лікаря".

Проєкт "Здорові громади": на Херсонщині проводять медобстеження спортсменів спеціальної олімпіадиСуспільне Херсон

Херсонщина стала однією з двох пілотних областей, де розпочали цей проєкт, друга - Вінницька, розказує виконавчий директор спеціальної олімпіади України Андрій Підварко. Загалом планують обстежити тисячу людей, які мають відхилення розумового розвитку:

"Це дві області, які є лідерами в розвитку спеціальної олімпіади, спортивно-оздоровчого руху для людей з інвалідністю, які мають відхилення у розумовому розвитку. Цей захід відбувається в рамках програми "Здорові спортсмени".

Обстеження спортсменів проходило за двома напрямками. За одним - фахівці обстежували ступні та надавали рекомендації з гігієни та правильного підбору взуття. Друга програма - комплексне обстеження, тут спортсменам вимірювали тиск, зріст, вагу та проводили ультразвукове обстеження кісток.

Проєкт "Здорові громади": на Херсонщині проводять медобстеження спортсменів спеціальної олімпіадиСуспільне Херсон

"Обстежуємо ноги, дивимося кістково-м’язову систему, шкіру, що потрібно дитині, надаємо рекомендації, до якого вузького спеціаліста звернутися, можливо гігієну якусь треба проводити, спеціальне взуття", - говорить лікарка Світлана Кострук.

"Марія займається хореографією, карате. Сьогодні для нас було дуже корисні надані поради стосовно її ніг, бо у зв’язку з пошкодженням мозку, в неї був пошкоджений не тільки розумовий розвиток і мовлення, а ще й постава ніг і ми отримали рекомендації щодо взуття, вправ і для нас це корисно, - розказала мама дитини з інвалідністю Наталя Гайдай.

"В даному випадку в межах програми спеціальних олімпіад, ми працюємо саме з дітками, які мають внаслідок різних захворювань, відхилення розумового розвитку. Це – специфічна аудиторія, яка має певні відхилення не лише розумові, а й на показниках здоров’я. Отже, ми їх виявляємо, а надалі надаємо якісь рекомендації профілактичні щодо того, або змінити руховий режим, або ввести в їжу певні елементи, або ж звернутися до лікаря, якщо виявляємо якісь серйозні патологічні явища", - говорить директорка науково-дослідного інституту Національного університету фізичного виховання та спорту Ірина Когут.

У наступному кабінеті спортсменам та їх батькам надали рекомендації щодо здорового харчування та способу життя.

Проєкт "Здорові громади": на Херсонщині проводять медобстеження спортсменів спеціальної олімпіадиСуспільне Херсон

"Ми займаємося спортом уже понад 15 років, спочатку була група здоров’я, а зараз також група здоров’я і ми є учасниками спецолімпіади. Легка атлетика, баскетбол, волейбол, перетягування канату, стрибки, біг на дистанції 100 метрів. Ми дуже задоволені, спеціалісти уважно нас оглянули, давали професійні поради. Ми, як мами, нам важко контролювати життя дитини, хоче їсти, даємо, хоче лежить, хоче встає. Дали нам поради, щоб ми більше займалися фізичними вправами", - говорить мати спортсмена з інвалідністю Валентина Бондар.

Аліна Олефір, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди