Серфінгістка із Сальвадору померла від удару блискавки. Вона готувалася до Олімпіади

Серфінгістка із Сальвадору померла від удару блискавки. Вона готувалася до Олімпіади

Серфінгістка із Сальвадору померла від удару блискавки. Вона готувалася до Олімпіади ISA

Тренування 22-річної спортсменки закінчилося трагедією.

Одна із лідерок збірної Сальвадору із серфінгу Кетрін Діас Ернандес померла під час тренування. Перебуваючи на воді, в спортсменку влучила блискавка, від удару якої вона загинула на місці.

Трагедія із 22-річною серфінгісткою відбулася у п'ятницю, 19 березня. Вона вирішила потренуватися на побережжі біля Ель Тунко, де розташований її дім.

За повідомленням The Guardian, під час того, як Ернандес перебувала на воді, відбулася різка зміна погоди. Перед цим небо було чисте і жодних ознак шторму, який насувався, не було.

Серфінгістку намагалися врятувати лікарі, які прибули на місце трагедії після дзвінка друзів Ернандес. Її терміново госпіталізували, але врятувати життя не змогли.

Кетрін Діас Ернандес готувалася до Всесвітнього турніру із серфінгу, який має відбутися у Сальвадорі в травні. Він буде відбірковим перед Олімпіадою у Токіо - 12 спортсменів (5 - чоловіків та 7 жінок) за умови успішного виступу зможуть гарантувати собі участь на Іграх, де уперше відбудуться змагання із серфінгу.

Поховання сальвадорської серфінгістки відбулося в неділю, 21 березня. Міжнародна асоціація серфінгу, коментуючи смерть Ернандес, відзначила, що "Кетрін випромінювала радість та енергію, які роблять серфінг таким особливим і цінним для всіх нас".

Ернандес була однією із топ-серфінгісток Сальвадору. В національному рейтингу вона займала третє місце, виступаючи в 2020 році в серії серфінгових турнірів, які відбувалися в Латинській Америці.

Крім того, Кетрін Діас Ернандес є сестрою чинного президента Федерації серфінгу Сальвадора Хосе Діаса, який у минулому також займався цим видом спорту.

Як серфінг став олімпійським видом спорту

  • 2011 рік - подача заявки у Міжнародний олімпійський комітет.
  • 3 серпня 2016-го - МОК схвалив заявку Міжнародної асоціації серфінгу та включив до списку змагань на Олімпіаду в Токіо. Крім серфінгу, на Олімпіаді в Токіо також будуть представлені спортивне скелелазіння та карате.
  • 2020 рік - перенесення Олімпіади через пандемію коронавірусу.
  • 23 липня - 8 серпня - турнір із серфінгу на Олімпійських Іграх. Участь візьмуть 40 спортсменів (по 20 чоловіків та жінок), які боротимуться за 2 комплекти нагород.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика